نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامیروستاهای بالادست قنات قصبه گناباد از نعمت گاز برخوردار می‌شوند‌

دسته: دسته‌بندی نشده , کاخک , مناطق
دوشنبه - 15 آبان 1396
روستاهای بالادست قنات قصبه گناباد از نعمت گاز برخوردار می‌شوند‌

نماینده مردم گناباد در مجلس گفت: با مساعدت میراث فرهنگی و شرکت گاز خراسان‌رضوی، روستاهای بالادست قنات قصبه گناباد از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

حمید بنایی نماینده مردم گنابادوبجستانبه گزارش گنابادنیوز به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی، حمید بنایی در دیدار با محمد رحیم رهنما؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی اظهار داشت: پس از اینکه قنات قصبه گناباد ثبت جهانی و به عنوان نخستین اثر ثبت جهانی شده در استان مطرح شد، بحث گازرسانی به روستاهای بالادست قنات قصبه گناباد و کاخک مطرح شد تا شبکه گازرسانی ۸ اینچ به ۱۲ اینچ که در حریم قنات قصبه است تبدیل شود.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی افزود: ماه‌ها است عملیات گازرسانی به تعویق افتاده اما خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته بنا شد تا شرکت گاز تعهدی نسبت به حفظ این قنات در انجام عملیات به میراث فرهنگی بدهد اما به دلیل اینکه تعهدنامه از سوی شهرستان به امضا رسیده بود مورد وصول سازمان میراث فرهنگی کشور قرار نگرفت.

بنایی تصریح کرد: میراث فرهنگی به پاسداشت میراث تاریخی و معنوی شهرستان گناباد و بجستان توجه زیادی دارد از این رو در دیدار با رئیس سازمان گاز استان خراسان رضوی تعهدنامه‌ای به امضا رسید و در میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز موافقت شد تا بحث گاز رسانی به بخش کاخک و روستاهای شهرستان انجام شود.

وی با اشاره به طرح توسعه گردشگری گناباد گفت: در دو شهرستان گناباد و بجستان، حوزه میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند حرف زیادی برای گفتن داشته باشد و در این دو شهرستان قنوات و آثار تاریخی و روستاهای هدف گردشگری زیادی داریم که نیاز به توجه ویژه دارند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: خوشبختانه در دولت توجه ویژه‌ای به بحث میراث شده و در بحث میراث فرهنگی و گردشگری باید مردم سرمایه‌گذاری کرده و بانک‌ها و موسسات مالی نیز حمایت کنند.

بنایی با بیان این مطلب که در سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر از قنوات گناباد بازدید کرده‌اند اظهار داشت: توجه خوب گردشگران و بازدیدکنندگان به این دو شهرستان داشته‌اند و با افزایش ۱۰۰ درصدی بازدیدکننده روبه‌رو بوده‌ایم.

وی افزود: در حوزه گردشگری اگر دولت مساعدت بیشتری کند و تسهیلات ارزان قیمت بدهد و روند تسهیلات را آسان کند می‌توانیم اشتغال پایدار در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد کنیم. در بحث گردشگری و میراث فرهنگی باید دولت توجه بیشتری داشته باشد چرا که نیاز مردم است؛ عده‌ای علاقه‌مندند که مهاجرت معکوس داشته باشند اما امکانات باید در روستاها و شهرستان‌ها فراهم شود.

بنایی گفت: گردشگری و میراث فرهنگی می‌تواند با ایجاد اشتغال پایدار حرفی برای گفتن داشته باشد و می‌توان در بحث اشتغال پایدار شهرستان گناباد و بجستان موفق بود.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای شهرستان گناباد و بجستان در پی جذب سرمایه‌گذار هستیم اما در حال حاضر باید زیر‌ساخت‌ها را فراهم کنیم و با اتمام دو بانده شدن مسیر شهرستان و بحث احداث فرودگاه و راه‌آهن امیدواریم در آینده شاهد اتفاقات خوبی در این شهرستان باشیم؛ البته باید مردم را نیز در بحث گردشگری درگیر کنیم و با استفاده از ظرفیت‌ها اشتغال پایدار ایجاد کنیم از طرفی مدیران شهرستان، فرمانداران و بخشداران نیز باید بیشتر فعال شوند و مطالبه‌گری کنند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: