رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضویپارلمان مشورتی جوانان گناباد تا یک ماه آینده راه اندازی می شود

دسته: اجتماعي
چهارشنبه - 29 آذر 1396
پارلمان مشورتی جوانان گناباد تا یک ماه آینده راه اندازی می شود

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی گفت: تا یک ماه آینده انتخابات پارلمان مشورتی شهرستان گناباد برگزار و این پارلمان به صورت رسمی آغاز به کار می کند.

جوانانبه گزارش گنابادنیوز، حسن عزیزی صبح چهارشنبه در جلسه کمیته تخصصی فرهنگی و تربیتی ستاد ساماندهی امور جوانان گناباد در محل فرمانداری این شهر اظهار کرد: هدف از برگزاری این پارلمان تکریم و منزلت جایگاه جوانان در کشور است.
وی افزود: یکی از مهمترین شیرانات کشور جوانان هستند و این قشر می توانند در کشور اثرگذار باشند زیرا توسعه پایدار و همه جانبه بدون کمک جوانان امکان پذیر نخواهد بود.
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی ابراز کرد: پارلمان مشورتی جوانان شهرستان گناباد در دی ماه راه اندازی خواهد شد و تعداد اعضای این پارلمان براساس سرانه جمعیت خواهد بود که تعداد ۴ نفر از آنها به پارلمان استان راه خواهند یافت.
عزیزی خاطرنشان کرد: یکی از مباحثی که مطرح شده و به دلیل کمبود اطلاعات است نگرش سیاسی به این تشکل می باشد در صورتی که کارکرد این تشکل صنفی و مشورتی است.
وی با اشاره به تصمیم گیری های کشور توسط بزرگسالان برای جوانان اظهار کرد: مسئولین بر اساس اندیشه و تجربه خود برای جوانان برنامه ریزی می کنند و از جوانان در این خصوص نظرخواهی نمی شود که ما بدنبال رفع این نقص هستیم.
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: یک هزار و ۳۶۰ نفر تعداد کل اعضای پارلمان های شهرستان ها خواهد بود که از این تعداد ۱۳۶ نفر به پارلمان استان راه خواهد یافت.

زمین خانه جوانان گناباد تامین شده است
محمد علی نبی پور فرماندار گناباد نیز در این جلسه اظهار کرد: جامعه شهرستان گناباد یک جامعه جوان است به صورتی که یک چهارم جمعیت گناباد را جوانان تشکیل می دهند.
وی افزود: ما باید به جوانان اعتماد داشته باشیم و به این باور برسیم که جوانان می توانند در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند.
فرماندار گناباد گفت: وزارت ورزش و جوانان طی چند سال گذشته بر بحث ورزش تمرکز داشته و از ابتدای آغاز برنامه ششم توسعه به بحث جوانان توجه جدی شده و اعتبارات خوبی به این قشر تخصیص یافته است.
وی با اشاره به نقش جوانان در توسعه هر شهر بیان کرد: ۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده کشور به حساب وزارت ورزش و جوانان بابت بحث جوانان  واریز می شود که سهم خراسان رضوی در سال جاری از این اعتبار ۳۰ میلیارد تومان بوده است.
نبی پور افزود: براساس تصمیم شورای برنامه ریزی استان این بودجه باید در ورزش و خانه های جوان هزینه شود که پس از اعلام این که به فضاهای ورزشی نیمه کاره وفرسوده تخصیص یافته مورد اعتراض شهرستان ها واقع شد زیرا با این روش دو سوم آن در مرکز استان هزینه می شد.
فرماندار گناباد با تاکید بر توانمند سازی جوانان اظهار کرد: جوانان خودشان باید محور کارها باشند و دلیل شکل گیری پارلمان های مشورتی جوانان همین است که بزرگسالان برای آن ها تصمیم گیری نکنند.
وی افزود: پارلمان مشورتی ذیل دستگاه های اجرایی نخواهد بود بلکه باید دغدغه های جوانان را پیگیری و روحیه مطالبه گری در آن ها را افزایش دهد.
فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: شهرستان گناباد جزء معدود شهرستان هایی است که توانسته زمین ساخت خانه جوانان را تامین کند و پس از انتقال سند ساخت آن آغاز خواهد شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: