نشانه ای از اجرای سند ۲۰۳۰ در گناباد وجود ندارد

دسته: دسته‌بندی نشده , مصاحبه
یکشنبه - 3 دی 1396
نشانه ای از اجرای سند ۲۰۳۰ در گناباد وجود ندارد

یک هفته پیش در فضای مجازی خبری در خصوص اجرای سند 2030 از زبان یکی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی در گناباد منتشر شد که موجی از تایید و تکذیب ها در این شهرستان به راه انداخت و باعث نگرانی هایی در شهروندان گنابادی شده است.

سند2030سند ۲۰۳۰ که مربوط به تغییر در سیستم آموزشی ما توسط یونسکو است در اردیبهشت ماه امسال مورد انتقاد رهبری قرار گرفت و ایشان اعلام کردند به هیچ عنوان این سند را نخواهیم پذیرفت.
پس از اعلام نظرات کارشناسی مسئولان و کارشناسان مربوطه در خصوص سند ۲۰۳۰  شورای انقلاب فرهنگی اجرای آن را در کشور ممنوع کرد و دولت نیز اجرا نشدن این سند ننگین را تایید و توسط وزارت آموزش و پرورش به تمامی کشور ابلاغ کرد.
برای بررسی این که سند ۲۰۳۰ آیا در گناباد اجرایی شده است به سراق یکی از معلمین شهرستان گناباد رفتیم
محمد زحمتی یکی از فرهنگیان گناباد در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز اظهار کرد: در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در گناباد هیچ مدرکی وجود ندارد و من به عنوان یک معلم در مدارس و در بین دانش آموزان نشانه ای از آن را ندیده ایم.
وی افزود: من امروز به عنوان یک معلم با سابقه افسوس خوردم که بازخورد و برون داد کار من و همکاران تلاشگرم ، طرز فکری شده که قصد دارد به هر قیمتی  لطمه  به فرهنگ و مردم شهرودیار خودش وارد نماید .
برای بررسی این موضوع به سراق مدیر اداره آموزش و پرورش گناباد رفتیم که هادی محمدپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پس از منتشر شدن خبر اجرای سند ۲۰۳۰ در گناباد کارشناسان حراست مدیریت آموزش و پرورش گناباد بررسی دقیق و کارشناسی را شروع کردند تا نکند در مدرسه ای یا کلاسی چیزی در این خصوص توزیع یا بیان شده است که تاکنون هیچ نشانه ای از اجرای این سند در آموزش و پرورش گناباد بدست نیامده است.
وی افزود: تحت هیچ شرایطی این اتفاقات در گناباد که خمیرمایه اعتقادی آن، یک خمیر مایه کاملا دینی و اسلامی است، رخ نداده و در گفتگویی هم که با عضو شورای انقلابی فرهنگی که این مطلب از زبان ایشان بیان شده داشتم که وی اعلام کردند که تنها چند نفر با من تماس گرفته اند و گفته اند در گناباد چنین اتفاقاتی رخ داده است که من در سخنرانی خود اشاره کرده ام، ولی سندی یا مصداقی برای آن ندارم.
مدیر اداره آموزش و پرورش گناباد ابرازکرد: برگزاری چنین کارگاه هایی و یا اجرای سند ۲۰۳۰ با فرهنگ و سنت شهر مذهبی گناباد سنخیت نداشته و آموزش و پرورش گناباد از دیرباز توجه ویژه به تعلیم و تربیت دینی  و اسلامی داشته است و آن  را سرلوحه تمامی فعالیت های خود قرار داده است.
پس از کش و قوس های فراوان در این خصوص و انتشار صحبت های عضو شورای انقلاب فرهنگی در روزنامه ای کثیرالانتشار روز پنجشنبه سی ام آذر فرماندار گناباد در همان روز در جلسه شورای آموزش و پرورش گناباد عکس العمل نشان داد و اظهار کرد: پس از آن که مقام معظم رهبری بر اجرایی نشدن این سند تاکید کردند دولت نیز اجرای آن را متوقف کرد و به طبع در گناباد نیز این سند اجرایی نشده است.
محمد علی نبی پور گفت: منتشر کردن این شایعه در فضای مجازی باعث ناراحت کردن جامعه فرهنگی گناباد شده و این افراد مخلص را که پایه ای اعتقادی قوی دارند را آزرده کرده و اهداف این افراد برای انتشار سیاسی است.
پخش خبر اجرای سند ۲۰۳۰ در شهرستان گناباد به اینجا ختم نشد و حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه گناباد اظهار کرد: آموزش و پرورش گناباد در خصوص این خبر واکنش لازم را انجام دهد و هرچه سریعتر آن را تکذیب کند.
وی افزود: روزنامه کثیرالانتشاری که اقدام به انتشار این خبر نیز کرده باید از مردم شریف گناباد که باعث ناراحتی آن ها شده نیز با چاپ جوابیه ای از مردم عذرخواهی کند.
تاکنون نشانه ای یا سندی از اجرای سند ۲۰۳۰ در گناباد بدست نیامده و معلمین و دانش اموزان نیز اجرایی نشدن آن را تایید می کنند و باید دید این عضو شورای انقلابی فرهنگی برپایه شنیده ها و نه داشتند سند و مدرکی چطور این موضوع را رسانه ای و موجب ایجاد نگرانی در بین جامعه گناباد شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2837 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: