رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی:نمازجمعه در تقویت باورهای دینی مردم نقش بسزایی دارد

دسته: دسته‌بندی نشده
سه شنبه - 5 دی 1396
نمازجمعه در تقویت باورهای دینی مردم نقش بسزایی دارد

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: نماز جمعه در تقویت باورهای دینی و اعتقادی مردم نقش بسزایی داشته و مشکلات را کاهش می دهد.

حجت الاسلام ابراهیم معادیبه گزارش گنابادنیوز،حجت الاسلام ابراهیم معادی صبح سه شنبه در اولین گردهمایی ائمه جمعه و مسئولین ستادهای نمازجمعه جنوب خراسان رضوی که در دفتر امام جمعه گناباد برگزار شد  اظهار کرد: ائمه جمعه در ماموریت هایی که به آن ها محول شده باید دقت نظر خاصی داشته باشند و محدوده فعالیت های خود را بشناسند.

وی افزود: یک امام جمعه وظیفه دارد برای کارکردهای خود ساختار سازی درستی داشته باشد زیرا جایگاه نمازجمعه مشخص است.

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی ابراز کرد: یکی از هنرهای هر امام جمعه پیدا کردن راهکار درست برای موضوعات مختلف است و باید به تمام نقاط شهر نگاه کند.

وی نوآوری و تولید را یکی از ضروریات کارهای ستاد نماز جمعه دانست و افزود: اگر در نمازجمعه های ما نوآوری و تولید نباشد به مرور مردم خسته شده و از نمازجمعه زده می شوند.

معادی نقش نمازجمعه را در باورهای دینی خانواده بسیار با اهمیت دانست و اظهار کرد: خانواده هایی که به صورت کلی در نمازجمعه شرکت می کنند بررسی ها نشان داده که دارای مشکل کمتری هستند.

وی تاکید کرد: نمازجمعه توانسته در کشور وحدتی ایجاد کند که در کشورهایی دیگر این وحدت وجود ندارد به صورتی که در بحث داعش شاهد بودیم تمامی ائمه جمعه شیعه و سنی با یک صدا در این خصوص صحبت و روشنگری می کردند.

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی با اشاره به برگزاری ۹۰۰ نمازجمعه در کشور عنوان کرد: نماز جمعه ظرفیت عظیمی در ارتقاء فرهنگ عمومی یک شهر دارد و ائمه جمعه باید به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی هر شهر از تریبون نمازجمعه برای این مهم استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طرح معرفی یک کتاب در نمازجمعه هر هفته توانسته است سرانه مطالعه را افزایش دهد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: