فرماندار گنابادامامزاده سلطان محمدعابد کاخک یکی از بقاع شاخص استان و شهرستان است

دسته: کاخک
پنجشنبه - 9 فروردین 1397
امامزاده سلطان محمدعابد کاخک یکی از بقاع شاخص استان و شهرستان است

فرماندار گناباد گفت: مجموعه امامزاده سلطان محمدعابد کاخک به عنوان یکی از بقاع شاخص در استان و شهرستان باید پیشانی کار توسعه در حوزه گردشگری مذهبی باشد.

کاخکبه گزارش پایگاه خبری گناباد، محمدعلی نبی‌پور فرماندار شهرستان گناباد روز چهارشنبه در مراسم کلنگ‌زنی شبستان امامزاده سلطان محمدعابد کاخک گفت: با توجه به موقعیت و ظرفیت‌های این شهرستان از نظر وجود مرقد چند امامزاده، توسعه گردشگری مذهبی زیربنای رونق اقتصادی این شهرستان است.

نبی پور افزود: بقاع متبرکه علاوه بر نقش خود به عنوان قرارگاه فرهنگی، ظرفیت مهمی برای توسعه و رونق اقتصادی مناطق مختلف هستند و شهر کاخک از گذشته به خاطر وجود بارگاه مطهر امامزاده سلطان محمد عابد(ع) به رغم خشکسالی‌ها و مهاجرت‌های سال‌های گذشته همچنان در این زمینه نقش‌آفرین است.

وی اظهار کرد: برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باید به مسائل رفاهی و توسعه شبستان‌های بارگاه‌های امامزادگان بیشتر توجه شود و از ظرفیت خیران در این زمینه استفاده گردد.

نبی پور ادامه داد: مجموعه امامزاده سلطان محمدعابد کاخک به عنوان یکی از بقاع شاخص در استان و شهرستان باید پیشانی کار توسعه در حوزه گردشگری مذهبی باشد.

وی کارهای عمرانی امامزاده را مهم دانست و افزود: این اقدام باعث جذب و افزایش زائرین می‌شود که باید مجموعه امامزاده در این راستا گام بردارند.

فرماندار گناباد به تجربه خوب مدیر اجرایی امامزاده اشاره کرد و افزود: تحرکی که در این مجموعه ایجاد شده جای تقدیر و تشکر دارد.

وی به پتانسیل پارک آبی خندان اشاره کرد و افزود: این مجموعه می‌تواند حلقه های مکمل امامزاده گردد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: