مسئول برگزاری اعتکاف شهر بیدخت:ارتقاء کیفیت برگزاری اعتکاف۹۷ در بیدخت

دسته: فرهنگي
دوشنبه - 13 فروردین 1397
ارتقاء کیفیت برگزاری اعتکاف۹۷ در بیدخت

مسئول برگزاری اعتکاف شهر بیدخت گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته کیفیت برگزاری اعتکاف در بیدخت ارتقاء یافته است.

اعتکاف در شهر بیدخت (4)یکی از مراسم های مهم معنوی در ماه رجب مراسم پرفیض اعتکاف است که انسان می تواند با بهره گیری از آن به خود سازی بر ای رسیدن به معبود و معشوق حقیقی خود بپردازد.

همزمان با سایر مساجد مراسم معنوی اعتکاف در مسجد جامع بیدخت از سحرگاه  ۱۳ رجب برگزار شد.

مسوول برگزاری اعتکاف در شهر بیدخت گفت: تعداد معتکفین امسال ۸۳ نفر میباشند که از این میان ۳۷ نفر مرد و ۴۶ نفر زن هستند، گر چه امسال به علت سفرهای نوروزی همشهریان تعداد معتکفین نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما مراسم اعتکاف امسال نسبت به سالهای گذشته از لحاظ کیفی بهتر بر گزار می شود.

حجت الاسلام جواد خدادادی در گفتگو با پایگاه خبری گناباد اظهار با بیان اینکه مراسم اعتکاف امسال از لحاظ کیفی نسبت به سالهای گذشته بهتر برگزار می شود اظهار کرد: برنامه های در نظر گرفته شده در مراسم اعتکاف امسال ، اجرای همخوانی قرآن،آموزش احکام،صحت قرائت نماز، کتابخوانی سیره شهدا، جشن میلاد امام علی(ع) ، برگزاری مراسم سوگواری وفات حضرت زینب(س) , اعمال ام داوود  همچنین پرسش و پاسخ دینی و جوابگویی به ابهامات دینی است.

وی حضور نسل جوان و نو جوانان جامعه در مدت ۳ روزه ی اعتکاف در مساجد و دوری گزیدن این قشر از گناه را نخستین اثر معنوی این مراسم برشمرد و افزود: کسانی که به واسطه حضور در این مراسم هویت دینی یافته و بازیافت شخصیتی شده اند بیانگر ارزشمندی این سنت حسنه است.

وی تصریح کرد: از نکات مهم مراسم اعتکاف امسال حضور حجت الاسلام محمد حسن حسینی کارشناس روانشناسی و مشاوه ازدواج، خانواده،زوج درمانی، ودر مان اختلالات بالینی میباشد.

علی اصغر علی اصغری خبرنگار پایگاه خبری گناباد

اعتکاف در شهر بیدخت (2) اعتکاف در شهر بیدخت (3) اعتکاف در شهر بیدخت (4) photo_2018-04-02_09-09-26_new


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2837 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: