شهردار گناباد:۱۳ نقطه بحرانی در طرح تفضیلی شهرگناباد وجود دارد

دسته: دسته‌بندی نشده , شهری
یکشنبه - 19 فروردین 1397
۱۳ نقطه بحرانی در طرح تفضیلی شهرگناباد وجود دارد

شهردار گناباد گفت: طرح تفضیلی گذشته گناباد دارای 13 نقطه بحرانی بوده که باید در آن بازنگری جدی صورت گیرد.

عباس علایی شهردار گنابادبه گزارش پایگاه خبری گناباد، عباس علایی شنبه شب در نشستی خبری در محل سال کنفرانس شهرداری گناباد اظهار کرد: وحدت بین مردم و مسئولین خواهد توانست بیشتر مشکلات را حل کند و امروز شهرداری ها نیاز جدی به کمک مردم دارند.

وی افزود: فضای سبز شهرگناباد با مشکل جدی روبه رو است به صورتی که برخی پارک ها دیگر فضای سبزی ندارد و این درصورتی است که بیشترین آب کشاورزی در این شهر بوده و نشان می دهد که برنامه درستی برای فضای سبز اجرا نشده است.

شهردار گناباد ابراز کرد: ۲۵ درصد جمعیت گناباد دانشجو و دانشگاهی هستند و می توان این شهر را یک شهر نخبه پرور نامید، ولی از این ظرفیت در پیشبرد اهداف و برنامه ریزی های آینده شهر استفاده نشده که با راه اندازی کارگروه هایی از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع مشکلات پیش رو استفاده خواهیم کرد.

علایی خاطرنشان کرد: گناباد از معدود شهرهایی است که کمربندی ندارد و وسیله های سنگین از داخل شهر عبور می کنند که شاهد نارضایتی مردم در این حوزه هستیم ولی مشکل اصلی در احداث کمربندی گناباد زمین های کشاورزی موجود در این طرح می باشد که باید رضایت مالکان آنها گرفته شود ولی امیدواریم طی یک ماه آینده بتوانیم کار را آغاز کنیم.

وی با اشاره به عدم صدور پروانه در برخی نقاط و یا بازگشایی های معابر اظهار کرد: در طرح تفضیلی شهر گناباد برخی نقاط کاربری درستی صورت نگرفته و به نظر می رسد کارشناسان مربوطه سری به گناباد نزده اند و از همان تهران این طرح نوشته اند.

شهردار گناباد گفت: از طرح تفضیلی شهر گناباد ۲ سال گذشته و باید در طرح بعدی بازنگری جدی صورت گیرد  به صورتی که در حال حاضر ۱۳ نقطه بحرانی در طرح تفضیلی وجود دارد که باعث نارضایتی مردم شده است.

علایی عنوان کرد: طرح جامع گردشگری گناباد در حال تدوین است که قسمتی از آن همان طرح تفضیلی می باشد که این طرح چند سالی طول خواهد کشید، برای رضایت مردم برخی نقاط مشکل ساز شناسایی شده و به دنبال رفع آن ها از طریق کمیسیون های مربوطه هستیم.

شهردار گناباد اظهار کرد: ۹۵ درصد آسفالت معابر گناباد معیوب می باشد و از سویی بیشترین بدهی و تعهد شهراری به میزان ۳ میلیارد تومان در بخش آسفالت است و به دلیل این که کارخانه آسفالت شهرداری گناباد دستگاه سنگ شکن ندارد و بودجه ۷۰۰ میلیون تومانی برای تامین آن نیاز می باشد نمی توانیم آسفالت استاندارد که ماندگاری لازم را داشته باشد تولید کنیم.

وی در خصوص درآمدهای پایدار شهرداری نیز اظهار کرد:  بحث درآمد پایدار در شهرهای کوچکی مانند گناباد با شعار درست نمی شود و باید یک کار عملی کرد. شهرک کار آفرین گناباد ظرفیت مناسب برای درآمد پایدار شهرداری است که در فاز اول آن  به دنبال راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو در این مجموعه هستیم.

 

شهرداری گناباد نشست خبری


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2829 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: