رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گناباد:زمستان گرم و بدون باران زنگ خطر شیوع آفات در گناباد

دسته: کشاورزی
سه شنبه - 21 فروردین 1397
زمستان گرم و بدون باران زنگ خطر شیوع آفات در گناباد

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گناباد گفت: زمستان گرم و عدم بارندگی باعث شده تا شاهد شیوع بیشتر آفات نسبت به سال های گذشته در گناباد باشیم.

جهادکشاورزیحسین زارع حسینی درگفتگو با پایگاه خبری گناباد، اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی سال های اخیر بویژه سال جاری و عدم بارندگی، شاهد شیوع بیشتر آفات نسبت به سالهای گذشته در منطقه هستیم.
وی افزود: افزایش سطح دانش و آگاهی کشاورزان در منطقه و کنترل به موقع آفات خواهد توانست در کاهش میزان خسارت ها تاثیرگذار باشد که در این خصوص با توجه به سطح زیاد باغات پسته و مزارع غلات در گناباد اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه کشاورزان کرده ایم.
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گناباد ابراز کرد: با توجه به مشاهده سن های دولیکوریس و سن غلات در مزارع غلات و خسارت ثانویه آن در باغات پسته گناباد، اطلاعات لازم در خصوص شناسایی و کنترل آفت به کشاورزان منطقه  جهت اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت این آفت ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد:  پایش و کنترل آفات کرمانیا، پسیل پسته، کرم خراط گردو، نماتد، شته ها و سایر آفات مهم و خسارت زای محصولات زراعی و باغی از اولویت اصلی شبکه پیش آگاهی و مراقبت می باشد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 3027 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: