مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد:گازرسانی به ۵۰۰ روستا کشور طی دو ماه گذشته

دسته: اقتصادي , دسته‌بندی نشده
دوشنبه - 17 اردیبهشت 1397
گازرسانی به ۵۰۰ روستا کشور طی دو ماه گذشته

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: خوشبختانه در دو ماه گذشته به ۵۰۰ روستا کشور گازرسانی شده شده است.

حمیدرضا عرلقی مدیرعامل شرکت گاز ایرانبه گزارش پایگاه خبری گناباد، حمیدرضا عراقی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح گاز رسانی به روستاهای بخش کاخک گناباد اظهارکرد: در حال حاضر و بیش از ۱۱ هزار روستای ما گاز رسانی شده که در دو ماه گذشته ۵۰۰ روستای دیگر به این آمار اضافه شده است.

وی افزود: هرجایی را که گاز به آنجا منتقل شده جدای ایجاد رفاه برای مردم شغل ایجاد شده و به محیط زیست نیز کمک کرده است.

رئیس شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: در راستای شعار سال در صنعت گاز اقداماتی خوبی را شروع کرده ایم و در حال حاضر ۹۸ درصد محصولات مورد نیاز ما در داخل کشور تولید می شود.

عراقی بیان کرد: صادرات میعانات گازی در دستور کار ما قرار دارد و  سال گذشته موفق شدیم به بغداد گاز صادر کنیم و طی چند ماه آینده گاز رسانی به بصره را نیز آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: خراسان رضوی یکی از استان های رکورد دار کشور در گاز رسانی می باشد که در سال گذشته در این استان ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه به بهره برداری رسیده و کارحانه فولاد سبزوار که روز گذشته به بهره برداری رسید نیز ۱۲۰ میلیارد تومان برای گاز رسانی آن هزینه شده است.

معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ هر یک روز دو پروژه به بهره برداری می رسید و در سال گذشته نیز هر ۱۲ ساعت یک افتتاح و یک کلنگ زنی داشته ایم که امیدواریم در سال جاری هر روز یک روستا  و یک صنعت گازرسانی شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: