امام جمعه گنابادزندگی امام رضا(ع) چراغ راه مسلمانان قرار گیرد

دسته: دسته‌بندی نشده , فرهنگي
چهارشنبه - 3 مرداد 1397
زندگی امام رضا(ع) چراغ راه مسلمانان قرار گیرد

امام جمعه گناباد گفت: نحوه و انجام دستورات اسلامی در زندگی امام رضا(ع) می تواند الگو و چراغ راه مسلمانان قرار گیرد.

امام جمعه گناباد صادقی نسببه گزارش پایگاه خبری گناباد، حجت الاسلام حسن صادقی نسب  به مناسبت ولادت امام رضا(ع) اظهار کرد: وجود بارگاه منور رضوی در خراسان رضوی باعث دلگرمی و عزت این استان شده و ما همه خود را خادم این حرم منور می دانیم.

وی افزود: حضور حرم مطهر امام رضا(ع) پشتوانه معنوی ارزشمندی برای ملت بزرگ ایران است و از سویی وجود بارگاه خواهر بزرگوارشان باعث معنویت سرشاری شده است.

امام جمعه گناباد تصریح کرد: بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برای انسان های آزادی خواه و افرادی که دل در گرو رشد معنوی دارند بسیار مقدس و ارزشمند است و از همین رو مردم گروه گروه و با عشق و علاقه رهسپار این مکان مقدس می شوند.

صادقی نسب بیان داشت: امام رضا(ع) با عمل به آموزه های اسلام و اخلاق و رفتار نیکویی که داشت در آن دوران ظلم توانستد ابعاد معنوی و اخلاقی دین اسلام که در مقام امامت متجلی می‏ شد را بار دیگر زنده کردند.

وی افزود: آن حضرت با آموزه های اسلامی و بیان وظایف انسان ها سبک زندگی اسلامی را تبیین نمود و سبکی را معرفی کرد که انسان با عمل به آن راه سعادت اخروی را می پیماپیند و اثرات آن را در زندگی خود مشاهد می کند.

امام جمعه گناباد خاطرنشان کرد: اصول حاکم بر زندگی و نحوه عمل به آن همان رفتاری است که در قرآن و پیامبر بر آن تاکید کرده و آن را نیز برای امت اسلامی توصیه شده است و شیوه و تاریخ پرافتخار زندگی امام رضا (ع)در طول عمر با برکتشان به نوعی است که می توان آن را با افتخار به عنوان یک الگوی بی بدیل و پسندیده معرفی کرد و آن را به عنوان یک چراغ راه در مسیر زندگی خود قرار داد.

صادقی نسب بیان کرد: وجود حرم مطهر امام رضا(ع) و خواهر بزرگوارش در ایران باعث شده تا عزت و عظمت به این کشور داده شود و مردم نیز خود را باید خادم این حرمین بدانند.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: نشر معارف اسلامی یکی از مهمترین رسالت هایی بوده که امام رضا(ع) برعهده داشتند و به گواه تاریخ در این امر مهم موفق بوده اند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2823 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: