شناسایی اولویتهای بازار برای جلوگیری از تورم ضروری است

دسته: اقتصادي
شنبه - 13 مرداد 1397
شناسایی اولویتهای بازار برای جلوگیری از تورم ضروری است

سرپرست فرمانداری گناباد گفت: برای کاهش التهاب و تورم در بازار باید نیازها و اولویتهای آن را از نظر کالاهای اساسی و نیاز مصرف کنندگان شناسایی و متناسب با آن اقدام به برنامه ریزی و توزیع کالا نمود.

جمعه بازار گنابادبه گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا، محمد علی جعفری روز شنبه در کارگروه ستاد تنظیم بازار گناباد افزود: باید کمیته توزیع زیر مجموعه این ستاد تشکیل و متناسب با اولویتها به صورت هدفمند کالاها و مواد مورد نیاز را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.
وی افزایش نقدینگی و خرید حجم بسیار از برخی کالاها را یکی از دلایل مهم التهاب در بازار ذکر کرد و اظهار داشت: شناسایی نیاز بازار برای جلوگیری از هر نوع غافل گیری، ضروری است.
وی گفت: با متخلفان اقتصادی و گران فروشان و کم فروشان در بازار این شهرستان با قاطعیت برخورد می شود.
جعفری افزود: هیچ گونه مشکلی در تامین مایحتاج عمومی مردم و کالاهای اساسی در این شهرستان وجود ندارد و برخی کالاها مانند مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز نیز بیشتر از نیاز موجود در این شهرستان تولید می شود که باید با برنامه ریزی صحیح و افزایش نظارت با گرانی های خودسرانه برخورد کرد.
وی اظهار داشت: قیمت نان در این شهرستان افزایش نیافته و با افرادی که نان را بیشتر از قیمت تعیین شده عرضه کنند، بدون چشم پوشی برخورد می شود.
وی گفت: ستادهای تنظیم بازار گناباد باید دست کم هفته ای یک بار تشکیل و گزارش وضعیت توزیع کالاها توسط خرده فروشها و عمده فروشها به صورت روزانه به فرمانداری ارائه شود.
جعفری از رسانه های ارتباط جمعی و فضای مجازی خواست با فرهنگ سازی و انعکاس خدمات و نظارتهای مسئولان بر روند توزیع کالا و خدمات در آرامش خاطر مردم نقش آفرین باشند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2752 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: