مدیر حوزه علمیه گناباد خبرداد:حضور طلاب گنابادی در اربعین حسینی با محوریت کار فرهنگی

دسته: تاريخ و فرهنگ
سه شنبه - 24 مهر 1397
حضور طلاب گنابادی در اربعین حسینی با محوریت کار فرهنگی

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد گفت: طلاب این حوزه همزمان با سایر اقشار در پیاده روی اربعین حسینی شرکت و در طول مسیر اجرای برنامه های فرهنگی خواهند داشت.

اربعینحجت الاسلام حسین امامی در گفتگو با پایگاه خبری گناباد به حضور طلاب  گنابادی در اربعین امسال اشاره و اظهارکرد: زنده نگه داشتن اربعین سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) در میان شیعیان آن حضرت از اهمیت و ارزش ویژه ای برخوردار است.

وی بیان کرد: امام صادق(ع) درباره ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده می‌فرماید کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند به هر قدمی که برمی دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‏ فرماید و یک درجه مرتبه‏ اش را بالا می‏ برد.

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد تصریح کرد: در طول تاریخ، علمای شیعه در هدایت و ترغیب شیفتگان حسینی به این پیاده روی و زیارت اربعین، نقش اساسی داشته اند و ضمن ارائه رهنمود، خود نیز در این مراسم شرکت کرده اند که از همین رو طلاب حوزه علمیه گناباد در این اجتماع بزرگ مسلمانان شرکت خواهند کرد.

امامی خاطرنشان کرد: سال گذشته طلاب گناباد  با برنامه «جای پای یار» نظافت قسمتی از مسیر نجف تا کربلا را انجام دادند و امسال نیز برنامه های فرهنگی با محوریت نهج البلاغه را در دستور کار دارند.

وی ادامه داد: در این طرح  طلاب در مسیر پیاده روی در موکب ها به معرفی نهج البلاغه و حکمت های آن خواهند پرداخت و برگزاری نماز جماعت در اول وقت و سخنرانی از دیگر برنامه های این کاروان خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه گناباد عنوان کرد: در کاروان امسال اربعین حسینی طلاب گناباد ۸۰ طلبه و روحانی حضور خواهند داشت.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2749 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: