دادستان گناباد ،نباید به بهانه جذب گردشگر ارزشها نادیده گرفته شود

دسته: گردشگری
چهارشنبه - 9 آبان 1397
نباید به بهانه جذب گردشگر ارزشها نادیده گرفته شود

دادستان عمومی و انقلاب گناباد گفت: نباید به بهانه جذب گردشگر داخلی و خارجی ارزشها در این شهرستان نادیده گرفته شود و فرهنگ و روحیات مذهبی مردم این منطقه زیرسوال برود.

image_2018_10_31-18_17_17_564_akP_newبه گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا حمید رضا بنی اسدی روز چهارشنبه در نشست بررسی فرصتها و تهدیدهای گردشگری گناباد افزود: برای افکار عمومی پذیرفته نیست که به بهانه توسعه صنعت گردشگری، حجاب و عفاف به عنوان ارزش مهم زیر سوال برود.
وی اظهار داشت: گردشگری به همان نسبت که برای جامعه فرصت تلقی می شود در صورت برنامه ریزی ناصحیح و فقدان نظارت لازم به تهدید تبدیل می شود.
وی گفت: باید مانع تاثیر منفی گردشگری بر فرهنگ و مسائل ارزشی شد و باید از صنعت گردشگری به عنوان فرصتی برای انتقال فرهنگها و آداب و رسوم جامعه به گردشگران به ویژه گردشگران خارجی بهره گرفت.
بنی اسدی افزود: ناآگاهی نسبت به قانون نفی کننده مسئولیت پذیری در حوزه گردشگری نیست و این برای دستگاه قضایی پذیرفته نیست که جرم و تخلف به دلیل ناآگاهی در این بخش اتفاق بیفتد.
وی اظهار داشت: اگر تخلف به خاطر سهل انگاری و جدی نگرفتن مسائل بهداشتی و امنیتی نیز برای گردشگران اتفاق بیفتد جرم است و متصدیان ذیربط باید پاسخگو باشند.
وی با اشاره به افزایش ۱۲۰ درصدی تعداد گردشگران و بازدید کنندگان از اماکن گردشگری و جاذبه های تاریخی گناباد طی ۶ ماهه نخست امسال و افزایش ۲۰۰ درصدی آن در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خواستار هم افزایی و توجه بیشتر متولیان صنعت گردشگری این شهرستان شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد نیز گفت: باید با افزایش آگاهی در این بخش نه تنها از گردشگران و از جمله گردشگران خارجی تاثیر نپذیریم بلکه باید فرهنگ خود را به آنان انتقال دهیم.
حمید رضا مهدوی مقدم با اشاره به لزوم هماهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در مراکز اقامتی و بوم گردی افزود: در غیر این صورت مسئولیت هر نوع جرم و تخلف در این بخش متوجه مسئولان تورهای گردشگری و مراکز اقامتی است.
علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد هم گفت: متولیان صنعت گردشگری باید ضمن شناخت چالشها و مسائل و مشکلات این بخش با مدیریت و برنامه ریزی منسجم تاثیرات منفی حضور گردشگران را کاهش دهند و با برخورد مناسب با گردشگران ضمن انتقال فرهنگ صحیح جامعه به آنان برای توسعه گردشگری پایدار تلاش کنند.
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد نیز گفت: این شهرستان با برخورداری از هفت اقامتگاه بوم گردی، پیشگام فعالیت در این بخش است و مواقت اصولی راه اندازی سه اقامتگاه در بهاباد، درب صوفه و خیبری نیز صادر شده و یک هتل نیز تا پایان امسال به مجموع هتلهای این شهرستان افزوده می شود.
مهدی ذوالفقاری افزود: چهار هزار و ۷۳۹ گردشگر داخلی و ۸۹ گردشگر خارجی طی ۶ ماه نخست امسال ضمن بازدید از جاذبه های تاریخی گناباد در مراکز اقامتی آن اسکان یافتند.
وی اظهار داشت: ۶۰ درصد حجم جذب گردشگر در این شهرستان مربوط به اقامتگاههای بوم گردی و ۴۰ درصد در هتلها بوده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2837 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: