صنایع چشم‌انتظار مشوق‌ها برای حمایت از ورزش گناباد؛ اسپانسرها پای کار نمی‌آیند

دسته: ورزشي
چهارشنبه - 21 آذر 1397
صنایع چشم‌انتظار مشوق‌ها برای حمایت از ورزش گناباد؛ اسپانسرها پای کار نمی‌آیند

صنایع و کارخانجات گناباد آماده حمایت از ورزش این شهرستان هستند اما نیازمند مشوق‌های برای ورود به این عرصه نیز هستند.

IMG_1425هر دولتی برای نشاط در جامعه هزینه‌هایی را از طرق مختلف پرداخت می‌کند زیرا داشتن جامعه‌ای سالم و بانشاط همیشه توانسته در پیشرفت و تعالی آن جامعه کمک کند.ورزش در این روزها بهترین راه تزریق روحیه نشاط به جامعه همراه با آوردن سلامتی است و توجه به ورزش توانسته در حوزه‌های مختلفی مانند کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک شایانی داشته باشد.

انجام هرگونه ورزش در سطوح بالاتر، نیازمند هزینه‌هایی است که خود ورزشکار شاید نتواند آن را پرداخت کند و نیازمند حمایت‌هایی به عنوان «اسپانسر» باشد تا بتواند به ورزش خود ادامه دهد.

ورزشکار باید ذهنش متمرکز بر تمرین باشد

صفری؛ یکی از ورزشکاران حرفه‌ای گناباد که در تیم ملی دوومیدانی نیز حضور دارد به خبرنگار تسنیم در گناباد گفت: ورزشکار در دوران آماده‌سازی خود باید ذهنی آرام داشته و متمرکز بر تمرین باشد و نباید درگیر مشکلات حمایت‌های مالی باشد.

وی ادامه داد: معمولا حمایت‌های مالی از سوی نهادهای خصوصی و شرکت‌ها از ورزشکاران در سطح کشور بوده و به شهرستان‌ها توجه زیادی نمی‌شود.

یکی دیگر از ورزشکاران خانم نیز در این زمینه اظهار داشت: بحث اسپانسر و یا همان حمایت مالی از ورزشکاران خانم در شهرستان‌ها وجود ندارد و فقط اداره ورزش و جوانان کمک می‌کند و حتی در برخی موارد برای اعزام‌های استانی رایزنی و حامی مالی پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: ورزشکاران خانم هم می‌توانند در سطح حرفه‌ای وارد شوند اما به دلیل عدم همین حمایت‌های مالی معمولا در سطح شهرستان‌ها باقی می‌مانند و استعدادهای آنها شکوفا نمی‌شود.

به سراغ شرکت‌ها برای حمایت می رویم

احمد زمانیان رئیس هیئت فوتبال گناباد اما اظهار داشت: ورزش فوتبال یک ورزش هزینه‌بر است اما در مقابل نشاط زیادی را در جامعه تزریق می‌کند.

وی بیان کرد: شاهد هستید در کشورهای اروپایی بیشترین هزینه را برای فوتبال انجام می‌دهند اما در مقابل میزان کاهش آسیب‌های اجتماعی و یا سلامت جامعه رشد زیادی می‌کند ما نیز با سرمایه‌گذاری در ورزش می‌توانیم کمک زیادی به جامعه داشته باشیم.

رئیس هیئت فوتبال گناباد خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها اسپانسر زیاد نداریم و برخی از تیم‌های ما برای شرکت در مسابقات استانی، هزینه‌ها را توسط خیرین و یا خود ورزشکاران تامین می‌کنند و این در صورتی است که شرکت‌های بزرگ می‌توانند با هزینه‌ای ناچیز ورزش را متحول کنند.

مشوق‌هایی برای کارخانه‌های حامی ورزش در نظر گرفته شود

یکی از کارخانه داران گناباد که در ورزش نیز هزینه می‌کند و برخی حمایت‌ها را از تیم‌های ورزشی انجام می‌دهد به خبرنگار تسنیم در گناباد گفت: کمک کردن به ورزش یک علاقه است؛ در شهرستان‌های محروم مانند گناباد چیزی به عنوان تبلیغات نداریم.

وی ادامه داد: اگر دولت مشوق‌هایی را برای کارخانه‌ها و نهادهایی که به ورزش کمک می‌کنند قرار دهد این استقبال چند برابر خواهد شد به عنوان مثال هر کارخانه‌ای که در ورزش سرمایه‌گذاری کند چند درصدی از پرداخت مالیات معاف شود.

ورزش را باید خیرین و اسپانسرها اداره کنند

اداره ورزش و جوانان یکی از نهادهایی است که همیشه انتظار از آنها در حمایت از ورزشکاران می‌رود و باید پیش قدم شوند و یا هزینه‌ها را پرداخت کنند اما کمبود بودجه این اجازه را به آنها نیز نمی‌دهد.

محمدعلی امینی؛ رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد در این زمینه اظهار داشت: در شهرستان گناباد ۱۴ هیئت ورزشی داریم که در سال کل بودجه برای آنها ۵۰ میلیون تومان است که در این صورت به هر هیئت حدود ۲ میلیون تومان تعلق می‌گیرد که با این مقدار یک دوره مسابقات هم نمی‌توان برگزار کرد.

وی ادامه داد: برای اعزام تیم‌ها به مسابقات مشکل داریم و معمولا در هنگام اعزام باید به دنبال خیرین و برخی افراد برای کمک برویم و این در صورتی است که برای رشد و ارتقاء نیاز به اسپانسر داریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: نخستین شهرستانی که موفق شده در حوزه ورزش خیرینی را جذب کند شهرستان گناباد بوده است و برخی از هزینه‌ها توسط خیرین پرداخت می‌شود.

امینی افزود: اسپانسر به معنایی که یک شرکت حمایتی از تیم داشته باشد در گناباد نداریم؛ اسپانسرهای ما برخی از افراد که علاقمند به ورزش هستند می‌باشند  و این در صورتی است که برای اقتصاد خانواده و جامعه باید ورزش جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند کمک شایانی به این موضوع داشته باشند و با تبلیغ برخی از کارخانه‌ها که برای ورزش قدم برداشته‌اند و یا حمایت‌های دیگر از آنها، سبب ایجاد رغبت در این شرکت‌ها برای حمایت از ورزش شوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: به عنوان مثال فوتبال در گناباد ۹۰ درصد هزینه‌های آن توسط مردم پرداخت می‌شود و حتی تیم‌های استانی ما توسط مردم هزینه‌های آن پرداخت می‌شود و این در صورتی است که کارخانجات بزرگی در گناباد داریم که پرداخت هزینه‌های یک تیم فوتبال برای آنها مبلغ ناچیزی است.

به نظر می‌رسد اگر اقدامات حمایتی از صنایع حامی ورزش در شهرستان‌ها صورت گیرد تا حمایت از یک تیم ورزشی هم برای ورزشکار و هم برای کارخانه سود داشته باشد؛ زمینه حضور پررنگ‌تر این گونه صنایع در ورزش خواهیم بود.

گزارش از یاسر سالاری


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: