جشنواره ابراهیم هادی جوانان گنابادی را متحول کرد

دسته: فرهنگي
دوشنبه - 3 دی 1397
جشنواره ابراهیم هادی جوانان گنابادی را متحول کرد

برگزاری جشنواره شهید ابراهیم هادی در شهرستان گناباد باعث تغییر رفتار برخی از جوانان شد.

شهید ابراهیم هادیبه گزارش پایگاه خبری گناباد، اخیراً کتابی درباره شهید ابراهیم هادی خوانده‌ام، با وجود اینکه مطالعه آن را به اتمام رسانده‌ام،اما هنوز کتاب را کنار نگذاشته‌ام. همین یک جمله از مقام معظم رهبری در خصوص کتاب ” سلام بر ابراهیم” کافی بود تا جوانان شهرستان گناباد به دور از بخشنامه های مرسوم و فقط با دل خود تصمیم به انجام کاری برای این شهید بگیرند.

 ۳۷ سال از شهادت شهید «ابراهیم هادی» می گذرد؛ پهلوان بی مزار و فرمانده گردان کمیل از لشکر محمد رسول الله (ص) که آرزوی گمنامی داشت و اگر امروز در این دیار نفس می کشید.

مراحل زندگی شهید ابراهیم هادی و تمامی ابعاد شخصیتی وی برای ما درس است و رسیدن وی به این مرحله والا برگرفته از ذهن نورانی و اخلاص این شهید والا مقام است.

پس از گذشت سه ماه از فعالیت جوانان گنابادی روز شنبه مراسم اختتامیه جشنواره شهید ابراهیم هادی در محل مصلی امام خمینی (ره) گناباد برگزار شد.

یکی از مادران شرکت کننده در این مراسم به خبرنگار پایگاه خبری گناباد گفت: یک روز پسرم از در آمد و شروع کرد به قربان صدقه من رفتن و دستم را بوسید برای من جای تعجب داشت که چرا پسرم این کار را انجام می دهد و بعد از پیگیری ماجرا متوجه شدم کتاب سلام بر ابراهیم را خوانده است.

یکی از نوجوانان شرکت کننده در این جشنواره نیز اظهار داشت: تمامی خاطرات ابراهیم هادی یک مسیر راه برای رسیدن به سعدت است و شما با مطالعه هر خاطره از او یک راهکار برای باز شدن راه به دست می آورید.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد که مسوول جشنواره شهید ابراهیم در گناباد نیز بر عهده داشت در مراسم اختتامیه گفت : پدر یکی از دانش آموزان به من گفت فرزندم وقتی از مدرسه آمد دست و پایم را بوسید این حرکت او برایم عجیب بود علت را از او پرسیدم گفت یکی از راویان جنگ نقل کرد که شهید ابراهیم هادی دست و پدر خود را می بوسیده است این از تاثیرات برگزاری جشنواره شهید ابراهیم هادی است.

وی ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه های گناباد این جشنواره در سطح دانش آموزی و دانشگاهی که در مرحله اول کتاب سلام بر ابراهیم هادی توزیع و در پایان مسابقه ای برگزار شد.

امام جمعه گناباد خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که در مجموعه این جشنواره کار می کردند بدون هیچ چشم داشتی کار کرده اند و زحمت ها را مدال افتخار خود برای شهیدان می دانسته اند.

صادقی نسب گفت :بزرگداشت شهدا در گناباد با رویکرد و تمرکز بر شهدای گناباد ادامه خواهد یافت به گفته ی مقام معظم رهبری یاد شهدا باید زنده باقی بماند.

یکی از فعالان فرهنگی کشوری نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت : تاریخ پر از قرآن خوانانی است که اولویت شناس نبودند.

حجت الاسلام سید حسین موسوی اضافه کرد : حضرت علی (ع) می فرمایند که هر کس در دنیا به کارهای غیر مهم بپردازد در حقیقت فرصت انجام کارهای بزرگ  را از دست می دهند.

وی گفت : شهدا از جمله شهید ابراهیم هادی از فرصت شناسان و اولویت شناسان عصر و زمانه ما بودند که باید از آنها درس گرفت. در سال شصت و یک هجری آیا فقط هفتاد و دو مسلمان بودند که از امام حسین حمایت کردند خیر مسلمان زیادی بودند اما اولویت را تشخیص نداند ولی امام حسین طواف کعبه را رها کرد و به کربلا شتافت این بدان معناست که حتی طواف خانه ی خدا هم از اولویت خارج می شود.

 وی گفت : امام حسین (ع) به ما آموخت که اگر اسلام در خطر باشد طواف خانه خدا و تفسیر قرآن از اولویت خارج می شود و ارزش هر انسانی به اولویت های او وابسته است هر کسی را که می خواهید بسنجید ببنید که اولویت های او چیست و انسان برای اولویت های خود وقت می گذارد.

حجت الاسلام سید حسین موسوی اظهار داشت: شما مردم گناباد شناخت شهید ابراهیم هادی را بر اساس کتاب خوانی اولویت قرار دادید که اتفاقا شناخت و زنده نگه داشتن یاد شهدا از ضروریات فرهنگی امروز ماست.

وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی اگر درست صورت بگیرد مفید است گفت : با این وجود فضای مجازی امروز تبعات نا مناسبی دارد و اگر جوانان به سمت کتاب خوانی هدایت شوند برایشان مفید تر خواهد بود و کتاب هایی مثل سلام بر ابراهیم به ما  می فهماند که شهید ابراهیم هادی از چه قابلیت هایی برخوردارست و به این سوال پاسخ می دهد که شهید ابراهیم هادی چه کرده است که امروز می تواند زندگی او الگو باشد.

این فعال فرهنگی اضافه کرد : وقتی یک ملیون و دویست هزار جلد کتاب سلام بر ابراهیم چاپ و نشر می یابد وقتی بد حجاب هایی از مطالعه زندگی ابراهیم هادی حجابشان درست می شود همه ی این موارد نشان می دهد که پرداختن به شهدا می تواند فرهنگ ساز و نتیجه بخش باشد.

موسوی با بیان اینکه کار فرهنگی باید جمعی و تشکیلاتی باشد گفت : در گناباد همین کار تشکیلاتی و جمعی نتیجه اش این شده که جشنواره با این عظمت برگزار شد

 گزارش از یاسرسالاری

جشنواره شهید ابراهیم هادی حجت الاسلام سید حسن موسوی جشنواره شهید ابراهیم هادی


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2837 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: