معاون وزیر جهاد کشاورزی؛هر ۱۰۰۰ متر گلخانه ۲۵ میلیون تومان درآمدزایی می‌کند

دسته: کشاورزی
پنجشنبه - 5 اردیبهشت 1398
هر ۱۰۰۰ متر گلخانه ۲۵ میلیون تومان درآمدزایی می‌کند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: هر ۱۰۰۰ متر گلخانه ۲۵ میلیون تومان درآمد دارد و اگر روی تغذیه خاک کار شود این میزان افزایش می‌یابد.

محمد طهماسبی مهاون وزیر جهادکشاورزیبه گزارش پایگاه خبری گناباد، محمد طهماسبی ظهر امروز در آئین رونمایی ثبت جهانی نظام زراعت زعفران گناباد مبتنی بر قنات در روستای سنو اظهار داشت:  هر ۱۰۰۰ متر گلخانه ۲۵ میلیون تومان درآمد دارد و اگر روی تغذیه خاک کار شود این میزان افزایش می‌یابد که فرصت‌های خوبی برای شهرستان‌ها است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات گلخانه‌ای برش استانی برای گلخانه‌ها اختصاص می‌یابد و سهم هر استان پرداخت خواهد شد که زمینه خوبی برای اشتغال ایجاد می‌کند.

طهماسبی تصریح کرد: نماد زعفران که امروز جهانی شده باید بر روی سفال گناباد نیز نقش بندد تا به مرور تبدیل به نماد شهرستان گناباد شود.

حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین اظهار داشت: ایجاد و استقرار دبیرخانه دائمی نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات در روستای سنو از درخواست‌های مردم گناباد است.

وی افزود: ثبت جهانی به تنهایی کفایت نمی‌کند و بحث برندسازی نیز باید برای زعفران گناباد صورت گیرد و توسعه زنجیره‌ای باید صورت گیرد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: توجه به بهره‌وری زعفران یکی از نکاتی است که دانشگاه‌های ما در آن باید ورود کنند تا دسترنج کشاورزان افزایش داشته باشد.

علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی نیز در این آئین اظهار داشت: ثبت جهانی زراعت زعفران گناباد مبتنی بر قنات ثمره نگهداشت شما از میراث نیاکانتان است.

وی افزود: روستای سنو باید در همه جای کشور در خاطرها بماند پس باید کاری متفاوت انجام دهید به عنوان مثال یارانه خود را در اختیار دولت قرار دهید و ما هم معادل آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: