کمبود معلم مشکل اصلی آموزش و پرورش گناباد/ عدم داشتن ساختمان، مجوز دانشگاه فرهنگیان را لغو خواهد کرد

دسته: دانشگاه ها , دسته‌بندی نشده
دوشنبه - 23 اردیبهشت 1398
کمبود معلم مشکل اصلی آموزش و پرورش گناباد/ عدم داشتن ساختمان، مجوز دانشگاه فرهنگیان را لغو خواهد کرد

مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: دلیل کمبود نیرو در آموزش و پرورش اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد با 30 روز حقوق بود که در این قانون نیروهای باتجربه از سیستم آموزش و پرورش خارج شدن ولی جایگزینی وارد سیستم نشد که ضربه بدی بر پیکر آموزش و پرورش بود.

هادی محمدپور مدیر آموزش و پرورش گنابادبه گزارش پایگاه خبری گناباد، هادی محمدپور مدیر آموزش و پرورش گناباد در نشستی خبری به مناسبت هفته معلم اظهار داشت: نرم دانش آموزی شهرستان گناباد کم می باشد و از سویی موفقیت های کسب شده در شهرستان بالا بوده است، ۱۸ هزار دانش آموز در گناباد مشغلول به تحصیل می باشند که ۱۷۶۰ نفر معلم کار تدریس را برعهده دارند.

وی افزود: جذب نیروی انسانی اولویت اصلی آموزش و پرورش گناباد است که در همین راستا سند چشم انداز ۱۴۰۲ آموزش و پرورش گناباد تدوین شده که نشان می دهد ظرف چند سال آینده یک سوم معلمین گناباد بازنشسته خواهند شد و با مشکل جدی روبه رو خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش گناباد تصریح کرد: متاسفانه در تخصیص سهمیه استخدامی به شهرستان ها به جمعیت دانش آموزان توجه می شود و نگاهی به پراکندگی صورت نمی گیرد که به طور مثال در دورترین نقطه گناباد مدرسه ای ۱۲ نفره و یا در روستای کمر زیارت مدرسه ای یک نفره داریم.

محمدپور خاطرنشان کرد: اگر وضعیت به همین شکل باشد مجبور خواهیم شد از قانون خرید خدمت استفاده کنیم و این در صورتی است که به طور مثال ۹۰ معلم گناباد در شهرستان رشتخوار در حال خدمت هستند که در صورت حل مشکل انتقالی می توانند در گناباد ادامه خدمت دهند.

وی افزود: اکثر معلمین ما در حوزه پرورشی متخصص نیستند و از حوزه هایی مانند ریاضی ، فیزیک و دیکر رشته ها به عنوان معلم پرورشی به کار گرفته شده اند. در حال حاضر ۱۵ معلم پرورشی خانم و ۱۸ معلم پرورشی اقا داریم و این در صورتی است که برای رسیدن به استاندارد باید ۳۶ معلم خانم و ۴۰ معلم آقا داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش گناباد دلیل این کمبود نیرو را اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد با ۳۰ روز حقوق دانست و افزود: در این قانون نیروهای باتجربه از سیستم آموزش و پرورش خارج شدن ولی جایگزینی وارد سیستم نشد که ضربه بدی بر پیکر آموزش و پرورش بود.

محمدپور در خصوص دانشگاه فرهنگیان شهرستان گناباد نیز اظهار کرد: در مهر ماه سال گذشته مجوز دانشجو از ماده ۲۸ به این شهرستان برای دانشگاه فرهنگیان داده شده  که در آبان ماه ۲۵ دانشجو به این دانشگاه در شهرستان داده شد ولی یکی از مشکلات اصلی ما ساختمان دانشگاه است که در حال حاضر در اجاره مجتمع آموزش عالی می باشد که پیگیر هستیم هرچه سریعتر تخلیه شود که در صورت این کار ظرفیت پذیرش دانشجوی بیشتر را نیز داریم.

وی با اشاره به اهمیت موضوع برنامه های فرهنگی در مدارس اظهار داشت: درراستای اجرای برنامه های فرهنگی توانسته ایم با ارتباط مناسب از ظرفیت سپاه ، حوزه علمیه و نیروهای فرهنگی سطح شهرستان استفاده کنیم و امروز به طور مثال در ۹۰ مدرسه ما نماز جماعت برگزار می شود که از این تعداد ۸۰ مدرسه دارای روحانی نیز هستند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2837 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: