گلایه مردم از جو انتخاباتی گناباد

دسته: سياسي
پنجشنبه - 23 خرداد 1398
گلایه مردم از جو انتخاباتی گناباد

مردم گناباد از جو انتخاباتی شهرستان 9 ماه مانده به انتخابات احساس نگرانی می کنند و از مسئولین می خواهند به این موضوع ورود پیدا کنند.

انتخاباتبه گزارش پایگاه خبری گناباد، ۲ اسفندماه ۹۸ زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود و از چند ماه قبل نیز روند برگزاری انتخابات در کشور آغاز شده است.

۱۶ خرداد نیز آخرین مهلت برای استعفا مسئولین جهت شرکت در انتخابات بود که تقریبا در شهرستان ها گزینه هایی که قصد شرکت در انتخابات را دارند مشخص شده اند.

مردم شهرستان گناباد از راه افتادن جو انتخاباتی سنگین ۹ ماه مانده به برگزاری انتخابات گلایه دارند و این موضوع را به ضرر این شهرستان می دانند.

برای پیگیری این موضوع به سطح شهر رفتیم که خانمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: امسال با وجود فضای مجازی و تاثیرگذاری آن جنگ و دعوا سیاسیون شروع شده به صورتی که رسانه های شهرستان نیز وارد این موضوع شده و از برخی مشکلات مردم غافل شده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه این جو براثر برخی تحرکات کاندیدهای احتمالی صورت گرفته و غیر از ضرر برای شهرستان چیز بیشتری نخواهد داشت.

یکی از بازاریان گناباد نیز در همین خصوص عنوان کرد: مطرح کردن مسائل انتخاباتی از حالا هم حرکت را از نماینده فعلی می گیرد و هم فضا را برای نماینده بعدی سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: این فضای ایجاد شده اگر مدیریت نشود و به همین شکل پیش برویم در زمان انتخابات شاهد حوادث ناخوشایند در شهرستان خواهیم بود از همین رو دستگاه های مربوطه باید به این موضوع ورود کنند و جو را کنترل نمایند.

یکی از فعالان سیاسی شهرستان نیز در خصوص جو انتخاباتی در شهرستان گناباد و گلایه های مردم در این خصوص اظهار داشت: گلایه مردم به حق است زیرا جو بودجود آمده در شهرستان باعث شده برخی مدیران در برنامه های خود دست به عصا حرکت کنند و میزان کارایی آن ها کاهش یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی حامیان کاندیدهای احتمالی شروع به فعالیت در فضای مجازی کرده اند که این موضوع باعث ایجاد تنش هایی در فضای مجازی شده که اگر مدیریت نشود به فضای حقیقی کشیده خواهد شد و مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد یک ماه قبل حمید رضا بنی اسدی دادستان گناباد در نشستی با رسانه ها و فعالان فضای مجازی این شهرستان خواسته بود تا جو را به این سمت سوق ندهند و از سویی سعی بر انتشار واقعیت ها داشته و از تهمت زدن به کاندیدها و حامیان آن ها خودداری کنند.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات، همه ساله مسأله تبیلغات زودرس مطرح می‌شود. گاهاً از سوی مقامات رسمی اعلام می‌شود که تبلیغات زودرس کاندیداهای احتمالی رصد شده و بر احراز صلاحیت آن ها اثر می‌گذارد.

ماده ۵۶ قانون انتخابات مصوّب سال ۶۲، بیان می‌داشت ” فعالیّت تبلیغاتی انتخابات، پس از انتشار آگهی اسامی نامزدها شروع و تا ۲۴ ساعت قبل اخذ رأی ادامه خواهد داشت “. در ۲۰ آبان سال ۱۳۷۰ این ماده بدین شکل اصلاح شد” مدت فعالیّت انتخاباتی برای کلیّه داوطلبان تأیید شده موضوع ماده ۵۲ … یکسان و هشت روز قبل از اخذ رأی آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل اخذ رأی ادامه دارد.

حال به نظر می رسد مسئولین شورای نگهبان در شهرستان ها به این موضوع ورد پیدا کرده و به برخی کاندیدهای احتمالی که فعالیت تبلغاتی خود را از طریق حامیان خود آغاز کرده اند تذکراتی داده شود تا ۹ ماه مانده به انتخابات شاهد جو سنگین در شهرستان ها و از آن سو فراموش شدن مشکلات مردم نگردد.

گزارش از یاسر سالاری


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2516 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: