ویژگی‌های علامه بهلول برای نسل جوان امروز باید تبیین شود

دسته: تاريخ و فرهنگ , دسته‌بندی نشده , فرهنگي
شنبه - 12 مرداد 1398
ویژگی‌های علامه بهلول برای نسل جوان امروز باید تبیین شود

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: علامه بهلول و ویژگی‌های این عالم باید برای نسل جوان امروز تبیین و الگو شود.

آیت الله سیدمحمدرضا علم الهدیبه گزارش پایگاه خبری گناباد، آیت‌الله سید محمدرضا علم‌الهدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شامگاه پنجشنبه ۱۰ مردادماه در مراسم چهاردهمین سالگرد ارتحال شیخ محمدتقی بهلول گنابادی در محل مرقد این عالم فرزانه اظهار داشت: راه انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا ادامه دارد و تا رسیدن به دست صاحب اصلی آن ادامه خواهیم داد.

وی افزود: اتفاق بزرگی که شهادت امام محمدتقی بهلول با شهادت امام محمدتقی(ع) یکی شده است و در این تصادف باید بسیار فکر کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: خصوصیاتی در بهلول بود اگر امروز در کسی جمع شود راه برای او باز می‌شود و نسل جوان ما به این خصوصیات نیاز دارند و باید برای آنها تبیین شود.

علم‌الهدی تصریح کرد: حافظ قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه نشان از حافظه قوی بهبود بود و در زندان‌های افغانستان در شرایطی سخت ولی یک روز روزه را ترک نکرد و دنیا را گذرگاه می‌دانست و ایشان جنگ شام و عراق را پیش‌گویی کرد و نشان از ارتباط او با خدا بود.

وی ادامه داد: امروز به روزگاران قدرت ابتدای اسلام برگشته‌ایم که دشمنان اسلام و استکبار این چنین آشفته شده‌اند و این خون شهدا بوده که اسلام را نگه داشته و روز به روز بر افتخارات آن افزوده می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: در سال ۸۳ در دیداری که با بهلول داشتم به من گفت چهار سال دیگر صدام را خواهند برد و راه کربلا باز خواهد شد و در همان تاریخی که ایشان گفته بود صدام گریخت و راه چنان باز شد که امروز خیل جمعیت عازم کربلا می‌شوند و این با ترک گناه، دوری از شهوت، نمازهای شب و استغفار بود که به دست این عالم فرزانه رسیده است.

علم الهدی گفت:  بهلول گنابادی از هیچ کس ترسی نداشت و در دوران رضا شاه در آن شرایط چنان کوبنده صحبت می‌کرد که همه در آنها  نور امید ایجاد می‌شد و تمام وعده‌هایی که داد عملی شد و امروز دیگر اثری از طاغوت وجود ندارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به برخی ویژگی‌های شخصیتی شیخ محمدتقی بهلول گنابادی بیان کرد: بهترین تابلو برای معرفی این شگفتی روز پیام مقام معظم رهبری به مناسبت رحلت ایشان است زیرا همه ویژگی‌های بهلول در آن آمده و بهترین دستور برای رسیدن به سعادت است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: