فرمانده سپاه امام رضا‌(ع)آمریکا در مقابل رزمندگان اسلام به زانو درآمده است

دسته: دسته‌بندی نشده , سياسي
جمعه - 5 مهر 1398
آمریکا در مقابل رزمندگان اسلام به زانو درآمده است

فرمانده سپاه امام رضا‌(ع) گفت: آمریکا در مقابل رزمندگان اسلام به زانو درآمده؛ در آن مقطع ایران تنها می‌جنگید اما امروز تبدیل به امت اسلامی شده و فریادهای سید حسن نصرالله از لبنان به گوش می‌رسد.

سردار نظری فرمانده سپاه امام رضابه گزارش پایگاه خبری گناباد ، سردار یعقوب علی نظری شامگاه پنج شنبه در همایش بزرگ بسیجیان و رزمندگان دفاع مقدس در محل مصلی امام خمینی (ره) گناباد اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که حرف از دفاع مقدس و یا گرامی داشت برای آن صحنه اثرگذار برگزار می‌کنیم، جهت ادای دین و تکلیف برای کسانی است که آن صحنه را رقم زده و در آن مقطع ایثارگری کردند، آنها نسبت به همه ما دین دارند، همه ایثارگران، خانواده شهدا، جانباز شهدا و همه کسانی که در آن مقطع تاریخ در آن صحنه نورانی مشارکت داشته‌اند.

وی افزود: ما باید سر تعظیم در مقابل آنها در همه ایام داشته باشیم و این تابلوها را برجسته کنیم و برای این که مسیر را گم نکنیم نیاز به این صحنه‌ها داریم.

فرمامده سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: وقتی کوچه‌ای به نام شهید نامگذاری می‌شود این افتخار ماست و مسیر را گم نکنیم، بیاد شهید باشیم، نام شهید ما را در مسیر حق و در طریق راه خواهد داشت؛ ما در هیاهوی دنیا گم می‌شویم وگرنه شهدا نیاز به نام‌گذاریکوچه‌ای ندارند.

سردار نظری عنوان کرد: ما نیاز به قدرت و روحیه داریم و این نیرو و روحیه ما اگر شارژ نشود تحلیل می‌رود؛ دفاع مقدس از آن جهت که افتخار‌آمیز است و یادآوری آنها و امروز برای ما غرورآفرین است، سبب افزایش توان و قدرت می‌شود و وادار به حرکت می‌شویم و آنچه در دفاع مقدس اتفاق افتاده یادآوری می‌کنیم ناشی از این است که به آن ببالیم زیرا منشا قدرت و حرکت ما است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با یاد شهدا دین خود را به آنها باید ادا کنیم به هر میزان که می‌توانیم و اگر گردوغبار روی اسم شهدا و خانواده آنها نشسته نیاز به غبارروبی است زیرا شهدا و خانواده شهدا باید بدرخشند تا همه جامعه از آن استفاده کنند زیرا ایجاد غرور معنوی در ما می‌کند و این هفته دفاع مقدس برای این است.

سردار نظری اظهار داشت: نیاز به جهاد و معنویت و فرهنگ دفاع مقدس داریم و آن سیرت و روح دفاع مقدس و معنویت این صورت زیبا و انسان‌هایی که رفتند شهید شدند و راه صدساله را یک شبه طی کردند یک دلیلی حتما دارد و نیاز به آن داریم به عنوان فرهنگ دفاع مقدس و همه ایام باید از ظرفیت دفاع مقدس استفاده کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: یک برداشت از آنچه در دفاع مقدس به عنوان یک عامل تعیین کننده وجود دارد باید به آن بپردازیم و آن هم نقش امامت و ولایت در این صحنه حساس است.

سردار نظری بیان کرد: شرایط ما در کشور در زمان جنگ بسیار ناجور بود، کشوری که تازه در آن انقلاب شده و طاغوت را نابود کرده، چقدر نظام سیاسی و دفاعی دارد؟ مدیران ما عموما صاحب تجربه نبودند؛ نخستین کار امام خمینی(ره) این بود که با جملات خود آرامش را به مردم دادند زیرا ایشان کشور را می‌شناختند.

وی ادامه داد: چون مردم به امام اعتماد داشتند و رهبری الهی است، کشور آرامش پیدا می‌کند و مسئولان هم آرامش پیدا کردند و تعادل برای تصمیم‌گیری‌های لازم ایجاد شد و دشمن نیز حساب کار را کرد.

وی بیان کرد: امام فرمودند این جنگ دو کشور نیست این جنگ بین حق و باطل است و با این کار تراز جنگ را بالا بردند و همه ذهن‌ها با این جمله رفت به سمت ارزش‌ها و به لحاظ بینشی این ملت ارتقا پیدا کرد و با این وجود ایثارگری‌ها صورت گرفت.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: وقتی بحث از ارزش‌ها می‌شود برای حفظ ارزش‌ها، مجاهدت‌ها شکل گرفت پس مردم برای جنگ طولانی خود را آماده کردند.امام فرمودند دشمن باید تنبیه شود و جنگ را هدایت می‌کردند و وقتی خرمشهر آزاد شد ایشان بلافاصله می‌گویند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) اظهارکرد: اولین دستاورد انقلاب اسلامی این بود که مردم با حفظ کردن پایه‌های این نظام آن را مستحکم کردند و از درون دفاع مقدس قوه دفاعی این نظام شکل گرفت و مردم آب دیده شدند و تولید فرهنگ شد.

سردار نظری با اشاره به این که جنگ تمام نشده و هم اکنون در حال جنگ هستیم افزود: آمریکا به دنبال همان هدف یعنی ساقط کردن نظام اسلامی است؛ پس جنگ هست و دائم در حال جنگ هستیم. عده‌ای نمی‌خواهند باور کنند ما دشمن را به عقب رانده‌ایم.

وی ادامه داد: در زمان جنگ تجهیزات نداشتیم و امروز موشک برخاسته از فکر و اندیشه دفاع مقدس جایگزین شده اما با پشتوانه اعتقاد و اراده دینی در مقابل هر دشمنی ایستادگی می‌کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا‌(ع) گفت: آمریکا در مقابل رزمندگان اسلام به زانو درآمده؛ در آن مقطع ایران تنها می‌جنگید اما امروز تبدیل به امت اسلامی شده و فریادهای سید حسن نصرالله از لبنان به گوش می‌رسد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2516 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: