پیشگیری اولویت پلیس فتا در گناباد است

دسته: اجتماعي
شنبه - 20 مهر 1398
پیشگیری اولویت پلیس فتا در گناباد است

رئیس پلیس فتا گناباد گفت: اولویت اصلی ما پیشگیری می باشد و در این حوزه برنامه های اموزشی نیز داریم.

پلیس فتانیروی انتظامی از جمله مهمترین بخش های نیروهای مسلح کشور است که ارتباط نزدیک و مستقیمی با بدنه مردم دارد.

ناجا در  متن زندگی مردم ایفای نقش می کند و هرگونه اقدام مثبت و یا منفی آن، تاثیر مستقیمی بر کیفیت زیست مردم دارد. این ویژگی برای نیروهای مسلح حساسیت ها و سختی های فراوانی را ایجاد می کند. اساسا ماهیت نیروهای مسلح اقتدار، صلابت و برخوردقاطع است اما ناجا باید بتواند ضمن حفظ این مشخصات با مردم ارتباط برقرار کرده و به تعبیر دقیقتری با آنها زندگی کند.

نیروی انتظامی ازآن مردم و برای مردم است. ناجا حتی اگر با متخلفی هم برخورد می کند باید حواسش باشد در این برخورد آسایش همسایه، کوچه، محله و شهر بر هم نخورد؛ یعنی ظرافت در اقدام مقتدرانه!

حجت الاسلام صولت حیدری مسئول امور فرهنگی حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد در دیدار با مسئولین پلیس فتا گناباد به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امنیت و سلامت اجتماعی دو مقوله در هم تنیده است و بی شک بخش عظیمی از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران منبعث از تلاشهای بی ‌وقفه و بی‌دریغ و رشادتهای بزرگمردان نیروی انتظامی است.

وی افزود: نیروی انتظامی از جایگاه ویژه و اهمیت بالایی برخوردار است و اگر ما امروز شاهد امنیت و آسایش در جامعه هستیم نتیجه همت و ایثار این سبزپوشان سپید دل است.

حیدری با بیان این که در طول چهار دهه انقلاب اسلامی، رضایت رهبر معظم انقلاب و اعتماد مردم، مؤید کارنامه قبولی نیروی انتظامی است،تصریح کرد: امید است در ادامه این مسیر نورانی و در گام دوم انقلاب با مدیریت جهادی و استمرار تلاش شبانه‌روزی فرماندهان و کارکنان خدوم ناجا همچون گذشته با اقتدار و قانونمندی در عرصه‌های مبارزه با فساد و ترویج سبک زندگی اسلامی همچنان ثابت‌قدم باشید.

مسئول امور فرهنگی حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: هفته نیروی انتظامی هفته‌ای است که مبین خدمت در رکاب ولایت و سربازی ولی امر مسلمین است؛ تصور خلاء امنیت و اخلال در امنیت حتی برای لحظه‌ای هم برای انسان سخت و سهمگین است.

سروان جمالی رئیس پلیس فتا گناباد نیز در این دیدار اظهار کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران یا پلیس سایبری ایران با نام مختصر پلیس فتا، که یک واحد تخصصی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه آن جلوگیری و مبارزه با ایجاد فیشینگ (کلاهبرداری اینترنتی) و جعل، سرقت اینترنتی، هک و نفوذ، جرائم سازمان یافته رایانه‌ای، پورنوگرافی (موارد سوء اخلاقی) و مخصوصاً تجاوز به حریم خصوصی افراد است.

وی افزود: یکی از مسائلی که بیشتر با آن مواجه هستیم سرقت از حساب‌های افراد از سوی مجرمان است و  جرم فیشینگ است.

جمالی افزود: مجرمان در فیشینگ یک درگاه بانکی جعلی درست می‌کنند و کاربر زمانی که می‌خواهد از این درگاه استفاده کند در دام این مجرمان قرار می‌گیرد و اطلاعات حساب آن‌ها به نوعی از دست می‌رود.

رئیس پلیس فتا گناباد بیان کرد: فضای مجازی یک دنیا فرصت و بی نهایت تهدید می باشد گرچه فضای مجازی فرصت های زیادی را برای جامعه بوجود آورده است ولی در صورت استفاده نامناسب از این محیط آسیب های جبران ناپذیری از جمله کم رنگ شدن ارزشهای حاکم بر جامعه ، تضعیف اعتقادات و افزایش شبهات فکری ، دوری از دنیای واقعی و ایجاد افسردگی و انزوا ، انحرافات اخلاقی و حتی آسیب های اقتصادی و جسمی  را بوجود خواهد آورد.

سروان جمالی اشاره به آمار سال جاری و فراوانی جرایم سایبری افزود: بیشترین پرونده ها به ترتیب به برداشت غیر مجاز وجه، کلاهبرداری اینترنتی، مزاحمت اینترنتی اختصاص دارد که ارتقاء دانش سایبری کاربران قطعا در کاهش وقوع اینگونه جرایم تاثیر مستقیم دارد.

وی پیشگیری اجتماعی را گامی مهم در کاهش وقوع جرایم در اینترنت دانست و خاطر نشان کرد: پلیس فتا به منظورارتقای دانش سایبری مردم و تحقق پیشگیری اجتماعی بصورت مستمر، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جوامع هدف می‌کند.

در پایان این دیدار در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه طلاب و روحانیون تبادل نظر شد و مقرر گردید در جلسات متناوب این موضوعات بررسی و اجرایی گردد.

پلیس فتا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2483 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: