وضعیت احداث بزرگترین پیست اسب سواری شرق کشور بلاتکلیف است

دسته: ورزشي
شنبه - 4 آبان 1398
وضعیت احداث بزرگترین پیست اسب سواری شرق کشور بلاتکلیف است

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد از وضعیت بلاتکلیف بزرگترین پیست اسب سواری شرق کشور خبر داد و مهمترین مسئله را «زمین» عنوان کرد.

اسبورزش برای مردم امروز تبدیل به یک نیاز شده زیرا تحرکات زمان گذشته وجود ندارد و به سمت زندگی ماشینی حرکت کرده‌ایم. ورزش را ضامن سلامتی می‌دانند و بسیاری از هزینه‌هایی که برای پیشگیری از بیماری‌ها انجام می‌شود می‌تواند در حوزه ورزش همگانی صورت گیرد تا نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.

هفته تربیت بدنی جدای از معرفی و اقدامات صورت گرفته وزارت ورزش برای آشنایی افرادی بوده که از ورزش دور هستند و سعی می‌شود در این ایام برنامه‌هایی به صورت همگانی انجام شود.

به مناسبت هفته تربیت بدنی به سراغ محمدعلی امینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد رفتیم.

محمدعلی امینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد  اظهار داشت: آموزش یکی از نکات مورد توجه ما در حوزه ورزش است و اعتقاد داریم در صورت داشتن مربیان دارای مدرک می‌توانیم ورزش را گسترش و با کیفیت بهتری آموزش دهیم.

وی ادامه داد: برای ارتقاء مربیان در گناباد ۲ دوره مربیگری تئوری در حوزه‌های مختلف با حضور ۸۵ نفر برگزار کرده‌ایم که به طورمثال امروز در این شهرستان ۱۷ داور والیبال بانوان دارای مدرک داریم یا ۶ مربی اسکیت و یک دوره مربیگری فوتبال نیز با حضور مجید جلالی برگزار کردیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: در کشور شاهد حضور خیرین مدرسه ساز و یا حوزه‌های دیگری هستید و ما در گناباد برای اولین بار خیرین را در حوزه ورزش جذب کرده‌ایم تا جایی که جز شهرستان‌های برتر استان در جذب خیرین هستیم.

امینی با اشاره به برنامه اداره ورزش و جوانان برای روستاها و راه‌اندازی ۱۱ خانه ورزش روستایی اظهار کرد: ۲ سالن ورزشی در روستاهای باغ آسیا و سنو در دست احداث داریم که هر کدام یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه دارد که برای روستای باغ آسیا ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده و برای سالن بعدی ۵۰۰ میلیون تومان که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

وی افزود: برخی روستاهای ما حتی از داشتن یک زمین ورزشی مناسب محروم هستند و از سویی فاصله زیادی تا شهر دارند و نمی‌توانند از امکانات شهری استفاده کنند به طور مثال روستای گیسور گناباد ۷۰ کیلومتر تا شهر فاصله دارد که یک ورزشکار نمی‌تواند هزینه رفت و برگشت را بدهد که در همین راستا با کمک خیرین و خود اهالی در این روستا چمن مصنوعی و سالن بدن سازی احداث می‌شود.

سومین زورخانه استاندارد استان در گناباد

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های مهم ما در حوزه ورزش احداث زورخانه بزرگ و استاندارد بیلند گناباد است که در حال احداث است و ۱۰۰ میلیون تومان امسال کمک کرده‌ایم و با پیگیری‌های صورت گرفته امیدواریم این میزان تا پایان سال افزایش یابد که در صورت تکمیل شدن این زورخانه سومین زورخانه استاندارد استان خواهد بود.

امینی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در کنار ورزش و ترویج روحیه پهلوانی بیان کرد: اولین یادواره شهدای ورزشکار شهرستان با حضور پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو برگزار شد که در کنار آن اولین خانه تکواند تخصصی استان در گناباد افتتاح و گناباد به عنوان شهر تکواندو معرفی شد و در سیلی که اتفاق افتاد ورزشکاران گناباد ۵۰ میلیون تومان کمک به سیل زدگان داشتند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۶ هیئت ورزشی در شهرستان گناباد فعال و ۸ باشگاه اسب سواری رسمی در این شهرستان فعالیت می‌کنند ودر حوزه ورزش همگانی نیز جاده سلامت را در مجموعه ورزشی آزادی احداث خواهیم کرد با اعتباری ۵۰۰ میلیون تومان که تحولی در این حوزه بخصوص برای بانوان خواهد بود.

برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان ایران در گناباد

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد اظهار داشت: گناباد در بسیاری از رویدادهای ورزشی استعداد میزبانی را دارد که به عنوان مثال مسابقات بومی و محلی شرق کشور را برگزار کردیم و موافقت‌های اولیه جهت برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان ایران در گناباد انجام شده و باید اسپانسرهای لازم را جذب کنیم.

امینی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد ورزشکاران ما را دانش آموزان تشکیل می‌دهند که این نشان می‌دهد باید به ورزش دانش آموزشی و شناسایی استعدادها در بین دانش آموزان توجه ویژه‌ای شود که در همین راستا طی تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش برنامه پنج شنبه‌های شاد را برنامه ریزی کرده‌ایم که طی آن روزهای پنج شنبه در مدارس با حضور مربیان ما دختران ورزش‌های مختلف را انجام دهند.

وی با اشاره به رشد باشگاه‌های سوارکاری در گناباد و استقبال خوب جوانان در این شهرستان عنوان کرد: مجموعه فرهنگی ورزشی اسب سورای در گناباد توسط بخش خصوصی با اعتباری ۴ میلیارد تومان در دست احداث است ولی طرح احداث بزرگترین پیست سوارکاری شرق کشور آماده اجرا بوده و خیرین اعلام آمادگی برای احداث آن کرده‌اند ولی مشکل اصلی در احداث این طرح زمین می‌باشد.

امینی افزود: برای احداث این مجموعه به ۱۵ هکتار زمین نیاز است که طی پیگیری‌ها و جلسات متعدد منابع طبیعی هنوز نتوانسته این مقدار زمین را در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: بودجه دیواره صخره نوردی گناباد واریز شده و در حال جانمایی برای نصب این دیواره هستیم تا این ورزش را نیز در گناباد راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به وجود اسپانسر برای رشته فوتبال در شهرستان که نتیجه آن کسب مقاوم اول استان و راهیابی به لیگ کشوری توسط تیم موعد شهاب روشناوند بود بیان کرد: در رشته والیبال علاقمندان زیادی هم در آقایان و هم در بانوان داریم ولی اسپانسرها در این رشته ورود نمی‌کنند که به همین دلیل اعزام‌های کمی داریم.

امینی خاطرنشان کرد: بحث درآمد پایدار برای ادارات شهرستان از نکات مهم می‌باشد که ما سعی کرده‌ایم آن را افزایش دهیم و خوشبختانه درآمد پایدار اداره ورزش و جوانان گناباد نسبت به دو سال گذشته ۴ برابر افزایش‌یافته است.

اولین خانه جوان استان در گناباد راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد اظهار داشت: توجه به حوزه جوانان نیز در کنار ورزش مغفول نمانده و اولین خانه جوان استان در گناباد با پیشرفت ۹۳ درصد در حال احداث است که به‌زودی کار عمرانی آن تمام می‌شود که برای این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و برای تجهیز آن به ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

امینی اشتغال برای جوانان را دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و افزود: در حوزه اشتغال در ۶ ماهه ابتدای سال در راستای مثلت توسعه اقتصادی شهرستان ۳۴ فقره تسهیلات و به جوانان به اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2944 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: