مطهری در گناباد:امروز دنیا در اکثر مسائل نمی تواند بدون حضور ایران تصمیم‌گیری کند

دسته: سياسي
شنبه - 4 آبان 1398
امروز دنیا در اکثر مسائل نمی تواند بدون حضور ایران تصمیم‌گیری کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه دنیا در اکثر مسائل خودش بدون حضور ایران نمی تواند تصمیم بگیرد در حالی که ما قبل از انقلاب مستعمره و تابع آنها بوده ایم ولی امروز ایران راه جدید باز کرده و دنیا بر روی حرف ما حساب باز می‌کند.

علی مطهری در گناباد (1)_newبه گزارش پایگاه خبری گناباد، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامی داشت حادثه ۵ آبان ۵۷ گناباد در محل سالن شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار داشت: باید به سیره اولیای الهی و پیامبر اسلام بپردازیم و ما متاسفانه از آنها الگو نگرفته ایم و نباید خودمان را مقیاس آنها قرار دهیم بلکه باید آنها را مقیاس خود قرار دهیم و پیامبران الگو هستند و  آنها در مافوق انسانیت قرار دارند.

وی ادامه داد: برای تبلیغ دین و جذب مردم به دین ما مجاز به دروغ و راه های نامقدس نیستیم .در سیره امامان ما از وسایل نامقدس در راه مقدس استفاد نشده است از جهالت و خواب مردم برای استفاده در دین، استفاده نشده است و درس‌هایی را باید از سیره پیامبر اکرم (ص) گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق گفته پیامبر، اگر با کفار پیمان بستید و تا زمانی که آنها در این پیمان هستند نباید از آن خارج شد. طبق سیره پیامبر(ص)، اگر در مقابل یک دشمن قوی قرار گرفتید درخواست لطف و رحم و تن به ظلم دادن نباید داد و بر عکس آن باید قدرتمند شد که دیگران طمع و تعدی نکنند.

مطهری افزود: پیامبر(ص) در زندگی ساده بود و دوری از ارعاب، زبانزد بود و واهمه مردم را تحت تاثیر قرار نمی داد و مثل سلاطین و پادشاهان نبود. خدا هر نیرویی که به پیامبران داده به اراده و عظم آنها داده است ، ایمان آوردن بخاطر اینکه آن فرد آدم مهمی است ارزشی ندارد.

وی در رابطه با گام دوم انقلاب گفت: اگر بخواهیم گام دوم انقلاب را بعد از ۴۰ سالگی انقلاب بخواهیم درست طی کنیم اول باید ارزیابی از گذشته از آرمان های خودمان داشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجموع انقلاب ما که آن همه فداکاری شده آن است که انقلاب ما انقلاب موفقی بوده است از نظر تاثیر در دنیا و در طول این ۴۰ سال راه خودش را پیموده و تغییر ماهیت نداده است گر چه چالش هایی داشته ایم.امروزه دنیا در اکثر مسائل خودش بدون ایران نمی تواند تصمیم بگیرد.ما در قبل از انقلاب مستعمره آنها و تابع آنها بوده ایم ولی امروز ایران راه جدید باز کرده ایم و دنیا بر روی حرف ما حساب باز کرده است.

مطهری خاطر نشان کرد: در مقایسه با انقلاب‌های دیگر، انقلاب ایران اسلامی بهتر از آنها بوده و انقلاب ما منحصر به هدف‌های جز نبوده و انقلاب ما شبیه انقلاب پیامبر در صدر اسلام بوده است. بهترین راه جهت ارزیابی انقلاب، این است که آیا به شعارها و هدف‌ها پرداخته‌ایم یا نه و هدف انقلاب ما به طور کلی اسلام بود.از نظر استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی در چه جایگاهی بودهایم و از نظر استقلال سیاسی به اذعان سیاستمداران جهان، در جایگاه خوبی قرار داریم.

وی افزود:استقلال اقتصادی هم داریم و در گذشته آمریکا به ما می‌گفتند تا که چقدر برنج و گندم کاشته شود و چقدر وارد شود ولی امروز ما آن طور نیستیم و استقلال فرهنگی هم داریم و خودباختگی فرهنگی گذشته را نداریم. در استقلال آزادی بیان فراز و نشیب داشته‌ایم و گاهی برخوردها خوب نبوده و باید در گام دوم اصلاح کنیم و حضرت علی(ع) تا زمانی که خوارج دست به صلاح نمی‌زدند به آنها احترام می‌گذاشت و نه حقوقشان را دفع می‌کرد و نه زندانی می‌کرد. با مخالفان و منتقدان نباید تندی کرد و به‌خاطر حفظ نظام از هر وسیله‌ای نباید استفاده کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشرفت کشور در دوره انقلاب اسلامی نسبت به قبل از انقلاب، پیشرفت خوبی کرده و امکانات به سراسر کشور رسیده است و روستاها پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و هنوز با نقطه ایده آل فاصله داریم.

مطهری ادامه داد: باید تلاش کرد که گام دوم را به درستی برداریم و ارزش انقلاب را باید نگه داشت و این انقلاب لطف الهی بوده است. چشم انداز در سال۵۴ این بود که اگر نهضتی در ایران شکل بگیرد، کمونیستی خواهد بود و برخی از انقلابیون به تفکر مارکسیستی گرایش پیدا کرده بودند و خیالشان این بود که امام و شهید مطهری نخواهد بود و تفکر سوسیالیستی حاکم خواهد شد و این لطف خدا بود که این انقلاب در این شکل به پیروزی رسید. انقلابی نداریم که پایدار بر هدف‌های خود باشدو انقلاب ما انقلاب استثنائی بود که باید قدر آن را دانست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع مبارزه با فساد در کشور بیان کرد: اعتقاد دارم در موضوع فساد در کشور بزرگنمایی شده است. من نگفته ام که صداو سیما نباید خصوصی شود و حرف من این بوده است که مجوز رادیو و تلویزیون خصوصی را باید صدا و سیما به مردم بدهد.️ فساد در مقامات رده بالای کشور فسادی وجود ندارد و آنها جزء پاک دستان هستند و تبلیغات سوئی در این خصوص انجام شده ، خیلی از فسادها در کشور جز معوقات بانکی بوده است و خیلی ها وام گرفته اند و نرخ ارز که بالا رفته است نتوانسته اند پرداخت کنند.

مطهری اظهار کرد: نظارت در دولت و مجلس وجود نداشته که فسادها اتفاق افتاده است و در دوره جدید قوه قضائیه این مشکلات را نخواهیم داشت و باید عدالت رعایت شود.

مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:️ با شفافیت آرای نمایندگان مجلس موافق نیستم، به‌خاطر شرایط در کشور با شفافیت آرا موافق نیستم و این طرح باعث می‌شود که نماینده رای درستی ندهند و این رای باعث مشکلاتی برای آنها در جامعه می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس، نماینده مردم هستند و خیلی از حرف‌ها و انتقادها از دولت و به دولت زیاد است. نمایندگان مجلس به نظام حمله نمی‌کنند و بلکه انتقاد دارند و این اختلاف سلیقه وجود دارد که این موضوع مهمی نیست. مردم به@خاطر گرسنگی و آزادی بیان قیام نکرده‌اند بلکه بخاطر اسلام و فطرت الهی که در وجود انسان‌ها هستند مردم قیام کرده‌اند.

مطهری تصریح کرد: مردم ایران بهخاطر ایمان به اسلام و انقلاب در برابر مشکلات و شدیدترین تحریم‌ها ایستادگی کردهاند و در شرایطی هستیم که در شدیدترین تحریم‌های ظالمانه تاریخ قرار داریم و با این شرایط به ما فشار سنگینی وارد می‌شود. رهبری ضرورتی ندارند که نظر خودشان را در خصوص لوایح چهارگانه ابراز کنند و از طریق قوانین کشور بایستی این لوایح دنبال شود.

 


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2516 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: