پردیس معراج شهدا در گناباد ساخته می شود

دسته: دسته‌بندی نشده , فرهنگي
چهارشنبه - 15 آبان 1398
پردیس معراج شهدا در گناباد ساخته می شود

فرماندار گناباد گفت: پردیس معراج شهدا به منظور یاد و خاطره شهدای شهرستان در حال پیگیری است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

شهدابه گزارش پایگاه خبری گناباد، سردار یوسفعلی زاده مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ و نشر آثار و ارزش های اسلامی گناباد در محل سالن شهدای دولت فرمانداری این شهر گفت: استکبار جهانی به دنبال آن است که ما ملتی رزمی نباشیم و بتواند ما را در سلطه خود قرار دهد و هدفش از مذاکره تسلط بر ملت ایران و ضربه به این انقلاب و نظام است.
وی افزود: سازمان حفظ و نشر آثار و ارزشهای اسلامی در سال های گذشته به دلیل عدم استقرار در شهرستان ها کمتر حضور پیدا کرده است و مکانی نداشته تا خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان بتوانند آثار، خاطرات و اطلاعات ایثارگری خود را در آنجا گردآوری نمایند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: سازمان حفظ و نشر آثار و ارزشهای اسلامی یک سازمان مردم نهاد و غیر دولتی است که باید توسط ادارات دولتی و سازمان های انقلابی به منظور شناسایی و حفظ و نشر آثار و ارزش های اسلامی و دفاع مقدس و شناسایی آنها به نسل های بعدی فعالیت نماید.
یوسفعلی زاده عنوان کرد: دو موضوع توسط این سازمان در حال پیگیری است، یکی پردیس شهدای معراج است که بزودی در روستای ریاب راه اندازی و اجرا می شود و دیگری برگزاری کنگره شهدای استان خراسان رضوی است که در سال ۱۴۰۰ در مشهد برگزار می شود و این کنگره در شهرستانها از جمله شهرستان گناباد فعالیت خواهد نمود. و هدف از برگزاری این کنکره ایجاد گنجینه عظیم فرهنگی آثار شهدا، ایثارگران و جانبازان می باشد.
وی خاطر نشان کرد با احداث ساختمان این سازمان در گناباد در آینده نزدیک زمینه ایجاد موزه فرهنگی آثار شهدا در شهرستان گناباد فراهم خواهد گشت.

گلزار شهدای کاخک بزودی بازسازی می شود
سرهنگ ابراهیم زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گناباد در جلسه شورای هماهنگی حفظ و نشر آثار و ارزشهای اسلامی گناباد گفت: شهرستان گناباد دارای ۶۵۰۰ رزمنده است که در دفاع مقدس حضور داشتند و از کشور جانفشانی نمودند. که از این تعداد رزمنده، ۱۲۰۰ نفر جانباز و ۳۵۷ نفر به درجه رفیع شهادت نائل شده اند.
وی افزود: همچنین شهرستان گناباد دارای ۱۴ رزمنده مدافع حرم بوده که ۲ نفر این عزیزان جانباز و ۲ نفر دیگر شهید گشته اند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گناباد تصریح کرد: در شهرستان گناباد ۱۴ شهید در ۵ نقطه از شهرستان که مورد تکریم مردم گناباد می باشند و سعی داریم مقبره این شهدا را به شکل نمادین بازسازی نماییم.
ابراهیم زاده عنوان کرد: ۲ شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی، ۲ شهبد در دانشگاه علوم پزشکی، ۳ شهید در بیدخت و ۳ شهید در پارک شهرداری کاخک و بقیه در مزار شهدای گمنام در مزار علامه بهلول دفن شده اند.
وی ادامه داد: مزار شهدای گمنام در کاخک نیاز به بازسازی دارد که بزودی با همکاری شهرداری و بخشداری این شهر اقدامات لازم صورت می گیرد.

پردیس معراج شهدا در گناباد ساخته می شود
حامد قربانی فرماندار گناباد نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران سر خوش به واسطه پشتوانه مردم در میادین نظامی سیاسی و مذاکرات محکم ایستاده است و ملت ایران این امر را به دنیا فهمانده است که باید با ایران و ایرانی به زبان تکریم سخن گوید.
وی افزود: ارزش‌های دفاع مقدس بخشی از ارزش های اجتماعی در جامعه اسلامی محسوب می‌شوند که در مقطع زمانی خاصی به عنوان ارزش مطرح شده و حال با گذشت زمان ، اهمیت حفظ آنها مسئله‌ای اجتماعی است ، ‌مسئله‌ای که لازم است تا با برخورد مناسب از سوی برنامه‌ریزان فرهنگی و شرکت فعالانه در جریان « اشاعه فرهنگی » همراه شود .

فرماندار گناباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس و روز دانش آموز اظهار کرد: پردیس معراج شهدا به منظور یاد و خاطره شهدای شهرستان در حال پیگری است که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
قربانی اذعان کرد: سعی خواهیم کرد که دفتر شورای حفظ و نشر آثار و ارزشهای را با کمک ادارات و مدیران اجرایی در شهرستان راه اندازی در جهت شناسایی و نگهداری آثار شهدا و ایثارگران تلاش نماییم.

گزارش از یاسرسالاری گناباد


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2483 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: