فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد،محرومیت زدایی و دفاع از کشور ماموریت سپاه است

دسته: دسته‌بندی نشده
چهارشنبه - 6 آذر 1398
محرومیت زدایی و دفاع از کشور ماموریت سپاه است

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد گفت: محرومیت زدایی توسط نیروهای انقلابی و جهادی بسیج در دستور کار قرار گرفته و تاگنون 30 گروه جهادی به مناطق محروم اعزام شده اند.

سرهنگ علی ابراهیم زادهبه گزارش پایگاه خبری گناباد، سرهنگ پاسدار علی ابراهیم‌زاده فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد در نشستی خبری به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: بیش از نیمی از جمعیت گناباد امروز بسیجی سازمان‌دهی شده می‌باشند به صورتی که ۶۵ درصد بانون و ۵۵ درصد مردان این شهرستان در بسیج سازمان‌دهی شده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که در از ابتدای سال پیگیری کرده و نتایج مثبتی داشته راه‌اندازی گشت‌های محله محور می‌باشد که در برخی مناطق آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و حتی سرقت را در نقاطی به صفر رسانده است که در مجموع ۵۶۰۰ گشت محله محور و ۸۰۰ گشت سواره جهت پشتیبانی انجام‌شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد با اشاره به وظایف مختلف سپاه بیان کرد: ۱۱ گردان در شهرستان گناباد سازماندهی‌شده‌اند که شامل ۲ گردان امنیتی،۳ گردان دفاعی،۲ گردان امدادی و ۴ گردان در حوزه خواهران می‌باشند که هرکدام از این گردان‌ها حدود ۲۳۰ نفر می‌باشند.

ابراهیم‌زاده یکی دیگر از فعالیت‌های ناحیه مقاومت سپاه گناباد را ارائه خدمات رایگان به محروم اعلام کرد و افزود: تاکنون ۴۰ میلیون تومان دارو رایگان به محرومان داده‌شده و اعزام پزشک به ۲۰ روستای محروم در شهرستان گناباد و ۶ روستا در رشتخوار و خواف داشته‌ایم.

وی ادامه داد: ۱۲۰ نفر نیز از خدمات جراحی سرپایی رایگان استفاده کرده‌اند و اردوهای جهادی جهت برنامه‌های عمرانی نیز به روستاها داشته‌ایم که تاکنون ۳۰ اردوی جهادی دانش‌آموزی و دانشجویی برگزارشده است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد خاطرنشان کرد: ما اردوهای جهادی را محدود به شهرستان گناباد نکرده‌ایم و هر جا محرومی نیاز به کمک داشته بسیجی‌ها پیش قدم بوده‌اند که به‌طور مثال اردوهای در روداب سبزوار جهت کمک به سیل‌زدگان را برگزار کرده‌ایم.

ابراهیم‌زاده اظهار کرد: ۲۳ گروه جهادی محلات نیز در روستاهای محروم خدماتی مانند بهسازی مدارس، ساخت مسجد، خانه عالم و سدسازی را در دستور کار داشته‌اند و با پیگیری‌های صورت گرفته جهت محرومیت‌زدایی امسال ۵ قنات شهرستان لایروبی و ۱۵ باب منزل مسکونی نیز با همکاری بنیاد برکت احداث می‌شود.

وی ادامه داد: به ۱۰ مسجد هرکدام ۱۵ میلیون تومان جهت بهسازی کمک کرده‌ایم و ۵ باب حمام و سرویس بهداشتی نیز توسط اردوی های جهادی احداث‌شده و برای اولین بار در شهرستان گناباد توسط نیروهای بسیجی سد سرسنگ ملاتی را در روستای گوهردشت ساخته‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد از اهدای ۳۰۰ بسته لوازم‌التحریر و ۷ سری جهیزیه به نوعروسان محروم را از دیگر اقدامات در حوزه محرومیت‌زدایی این شهرستان دانست.

ابراهیم‌زاده با اشاره به این‌که بیانات مقام معظم رهبری نباید روی زمین بماند و بچه‌های بسیجی باید آماده‌به‌کار باشند بیان داشت: در حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال نیز تعداد ۵۵ نفر جهت دریافت تسهیلات به کمیته حضرت امام (ره) و بانک مهر اقتصاد معرفی‌شده‌اند.

وی طرح راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه مسجد محور را یکی دیگر از اقدامات اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: تاکنون در ۴۰ مسجد صندوق قرض‌الحسنه راه‌اندازی شده که سپاه نقش تسهیل گری را در آن‌ها داشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه گناباد با اشاره به ارزش‌های دفاع مقدس و همکاری آموزش‌وپرورش در زمان جنگ با نیروهای سپاه خاطرنشان کرد: در شهرستان گناباد ۶۶ دانش‌آموز شهید و ۶ شهید معلم داریم و در حال حاضر در راستای کمک به آموزش‌وپرورش طرح بهنام محمدی در ۱۰ مدرسه و مسجد را در حال اجرا داریم.

ابراهیم‌زاده با اشاره به این‌که دشمن امروز جرات ورود به جنگ نظامی ندارد و از راه‌های دیگر ورود پیدا کرد مانند تهاجم فرهنگی بیان داشت: ۳۷۷ حلقه صالحین را در مساجد راه‌اندازی کرده‌ایم که برنامه‌های فرهنگی خوبی را در دست اقدام دارند.

وی ادامه داد: ۵ نفر نیز در طرح پاسدار معلم فعالیت می‌کنند که کار تربیتی را انجام می‌دهند و تاکنون ۴۰ نسشت تربیتی را برگزار کرده‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد خاطرنشان کرد: طلاق یکی از آسیب‌های اجتماعی شهرستان گناباد بوده که سپاه در این حوزه ورود پیداکرده و با اجرای طرح پیوند مهر که توانسته ۳۸ اختلاف زناشویی که در مرحله طلاق بوده‌اند را به سازش برگرداند.

گفتگو از یاسر سالاری گناباد


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2482 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: