آخرین وضعیت پروژه های عمرانی گناباد در گفتگو با حمید بنایی

دسته: اجتماعي , دسته‌بندی نشده , شهری
سه شنبه - 12 آذر 1398
آخرین وضعیت پروژه های عمرانی گناباد در گفتگو با حمید بنایی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان سال پرواز آزمایشی در فرودگاه گناباد صورت می گیرد.

حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: یکی از پروژه‌های عمرانی که بیش از ۲۰ سال در گناباد عمر دارد و به سرانجام نرسیده، پروژه فرودگاه می‌باشد که از سال ۷۳ این طرح در حال انجام است و در ابتدا به صورت مشارکتی و کمک‌های مردمی بوده است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های نمایندگان گذشته و بنده بودجه این فرودگاه در پیوست بودجه سنواتی کشور جدول شماره ۲۰ ثبت شده و امروز دارای اعتبار ملی می‌باشد ولی میزان این اعتبار کم است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ۵۳ فرودگاه در کشور داریم که دولت در نظر دارد فرودگاه جدیدی احداث نکند ولی بااین‌وجود ما دستور وزیر را جهت عملیاتی کردنم فرودگاه گناباد راداریم و شرکت فرودگاه‌ها نیز موظف شده این پروژه را تکمیل کند.

بنایی عنوان کرد: ساختمان حفاظت و باند این فرودگاه کامل شده و سالن پایانه نیز در دست‌ساخت است و برای مرحله بعدی باید بحث فنس و تاکسی وی را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: ظرف ۱۰ روز آینده محوطه‌سازی آن بااعتباری ۱۲ میلیارد تومانی شروع خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال پرواز آزمایشی را در این فرودگاه داشته باشیم.

پیشرفت ۳۸ درصدی پروژه راه‌آهن گناباد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: راه‌آهن یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی مهم در شرق کشور بود و بنده ظرف ۱۰ ماه اخیر پیگیری‌های زیادی انجام دادم و دستورات لازم را از وزیر تا پایین‌ترین سطح گرفته شد تا ۵۰ کیلومتر اول از یونسی تا گناباد بااعتبار ۶۵ میلیارد تومان آغاز شد و با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۰ کیلومتر دیگر در حوزه گناباد نیز به آن اضافه‌شده است.

بنایی افزود: پیمانکار این پروژه مطالبات زیادی دارد که وزارت مربوطه به صورت اوراق مقداری از این مطالبات را پرداخت کرده و پیمانکار نیز خوب کارکرده و در این مدت پروژه ۳۸ درصد پیشرفت دارد و زیرسازی آن باید ظرف ۳۶ ماه تکمیل شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص گلایه مردم روستاهای پایین‌دست گناباد درخصوص طولانی شدن مسیر آن‌ها به دلیل اجرای دو بانده شدن جاده سنتو اظهار داشت: این مشکل را در همان ماه‌های اولیه شورای روستاها به بنده منتقل کردن که با پیگیری‌های صورت گرفته دستورات لازم در خصوص احداث زیرگذر بیلند گرفته شد و مناقصه آن نیز بااعتبار اولیه ۲ میلیارد تومان برگزارشده است.

بنایی ادامه داد: پیمانکار در حال تجهیز کارگاه می‌باشد ولی برای احداث کامل این پل به ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

۱۳ میلیارد تومان بودجه موردنیاز مجتمع آموزش عالی گناباد

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مجتمع آموزش عالی گناباد اظهار داشت: پروژه مجتمع آموزش عالی گناباد یکی از پروژه‌های سنگین می‌باشد که در این پروژه ۳۰ هزارمتربع زیربنا احداث می‌شود.

بنایی افزود: این پروژه تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی برای تکمیل آن به ۱۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که ۱۰ میلیارد آن تصویب و منتظر تخصیص آن هستیم.

جاده مرگ منتقل بخش دیگر شد

مسیر گناباد به مشهد به دلیل یک محور بودن درگذشته جاده مرگ نامیده شده بود زیرا در این مسیر هروز شاهد تصادفات منجر به فوتی بودیم و یکی از مطالبات مردمی در این چند سال دو بانده کردن این مسیر بوده است که نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار تسنیم گفت: از مسیر گناباد به مهنه ۲۷ کیلومتر باقی‌مانده تا دوبانده شود که ۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده و پیمانکار نیز کار را سریع جمع کرد و ۱۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری امسال رسید.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم ۱۲ کیلومتر آن نیز تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد ولی مشکل اصلی در این طرح پل ابتدای مهنه است که خود یک پروژه سنگین می‌باشد که پیش‌بینی می‌کنیم در ۶ ماهه ابتدای سال آینده این کار صورت گیرد.

بنایی با اشاره به نام‌گذاری جاده گناباد به مشهد به نام جاده مرگ بیان کرد متاسفانه جاده مرگ از گناباد به مشهد منتقل جاده گناباد قاین شده و این مسیر تصادفات زیادی را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: مسیر گناباد به قاین ۳۲ کیلومتر است که ۲۷ کیلومتر آن در استان خراسان رضوی و ۵ کیلومتر آن در استان خراسان جنوبی قرار دارد که در حال پیگیری کردن این هستیم پروژه در یک فاز تعریف شود.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجرای این پروژه پیمان‌سپاری شده و تا قبل سال شاهد کلنگ زنی شروع آن خواهیم بود که ظرف ۴ سال و بااعتباری ۹۷ میلیارد تومان اجرایی شود.

طرح پادگان آموزشی گناباد از دستور کار خارج نشده است

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت احداث پادگان آموزشی در گناباد به خبرنگار تسنیم گفت: از ابتدا پیگیری برای احداث پادگان آموزشی یکی از سه نهاد نظامی کشور در گناباد را به دلیل شرایط استراتژیک آن را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: نمایندگان ارتش و نیروی انتظامی از گناباد و ظرفیت‌های آن بازدید داشته‌اند و ارتش درخواست زمین ۱۰۰ هکتاری داده که برای آن درگیر کار اداری هستیم.

بنایی خاطرنشان کرد: آخرین خبرها از مطرح شدن این پادگان در جلسه طرح و برنامه ستاد مشترک نیروهای مسلح داریم.

تناقص دولت در آمار ایجاد شغل

اشتغال یکی از موضوعاتی است به طور معمول از هر مسئولی مطالبه می‌شود و جوانان گنابادی نیز از خبرنگارتسنیم پیگیری این موضوع را داشته‌اند که در همین خصوص حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه دولت باید ۴.۵ میلیون شغل ایجاد کند و تکلیف آن‌ها برای هر سال ۹۰۰ هزار شغل بوده است.

وی ادامه داد: متاسفانه دولت هر بار در مجلس آمار متناقضی را اعلام می‌کند این آمار از ۵۸۰ هزار شغل تا ۷۰۰ هزار شغل متغیر است ولی مرکز پژوهش‌های مجلس اعتقاد دارد دولت در سال ۳۸۰ هزار شغل بیشتر نتوانسته ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بودجه ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۸ هزار میلیارد تومان جهت اشتغال مصوب شده است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در خصوص آمار اعلامی برخی نهادها در خصوص ایجاد اشتغال در گناباد بیان کرد: اشتغال ایجادشده در دو شهرستان گناباد و بجستان ۱۸۰۰ نفر بوده که بیمه نیز می‌باشند ولی در این دو شهرستان حدود ۴ هزار نفر بیکار داریم.

گفتگو از یاسر سالاری گناباد


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2516 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: