انگل علت مرگ قوچ ها در گناباد و بجستان است

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 8 دی 1398
انگل علت مرگ قوچ ها در گناباد و بجستان است

گسترش بیماریهای انگلی نظیر براکسی علت اتلاف ۳۵ راس قوچ و میش از گونه های حفاظت شده محیط زیست شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب خراسان رضوی اعلام شد.

ییس اداره حفاظت محیط زیست گناباد روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل بروز و گسترش این بیماریها طی یک ماه گذشته ۲۰ راس قوچ و میش در عرصه های حفاظت شده محیط زیست این شهرستان تلف شدند.

محمد یوسف نژاد افزود: نمونه هایی از پیکر این گونه های جانوری برای بررسی بیشتر به دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد ارسال شد که بیماریهای انگلی علت بروز آن تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از همهگیری این بیماری بین سایر گونه های جانوری علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه نسبت به دفن گونه های تلف شده اقدام شد و مراتب توسط محیط زیست و دامپزشکی در دست بررسی و نظارت است.

مجتبی رضا نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست بحستان هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تلف شدن ۱۵ راس قوچ و میش در این شهرستان بر اثر بیماری انگلی براکسی خبر داد.

اتلاف گونه های محیط زیست در گناباد و بجستان بازتاب زیادی در بین مردم و فضای محازی این شهرستانها داشت و موحب بروز نگرانی هایی در این زمینه شد

گستره حفاظت شده محیط زیست و شکار ممنوع شهرستانهای گناباد و بجستان بیش از ۵۵۰ هزار هکتار است و از مهمترین گونه های جانوری این مناطق می توان به قوچ، میش، کل، بز، تیهو، گربه پالاس، روباه، کفتار و انواع پرندگان نظیر هوبره و کبک اشاره کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: