بیشتر کارگرانِ «سرگذر» های گناباد غیربومی هستند

دسته: اجتماعي
دوشنبه - 30 دی 1398
بیشتر کارگرانِ «سرگذر» های گناباد غیربومی هستند

فرماندار گناباد با بیان اینکه میدان هنرستان و مند دو محلی هستند که کارگران در آنجا برای یافتن کار جمع می‌شوند که معروف به کارگران سرگذر هستند، بیان کرد: تعداد کارگران سرگذر نسبت به سال‌های گذشته در گناباد تغییر محسوسی نکرده است.

حامد قربانی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این کارگران در روز موفق به پیدا کردن کار می‌شوند؟، یادآور شد: این مورد با توجه به فصل‌های مختلف سال متفاوت است، به عنوان مثال در حال حاضر که فصل برداشت زعفران بوده، کارگران بیشتری سر کار می‌روند، اما در فصل زمستان که کارهای ساختمانی کمتر انجام می‌شود کارگران بیشتری بیکار می‌مانند.

وی با بیان اینکه بیشتر کارگران سر گذرهای گناباد غیربومی هستند، ادامه داد: این افراد در روستاهای اطراف گناباد ساکن هستند.

فرماندار گناباد در خصوص بیمه این کارگران نیز گفت: بعضی از این کارگران بیمه کارگر ساختمانی هستند که زیرپوشش بیمه قرار گرفتند، این بیمه روند خاص خود را دارد و دولت کمک خوبی نسبت به پرداخت حق بیمه این کارگران می‌کند.

قربانی اضافه کرد: بعضی از این کارگران نیز بیمه روستایی هستند، بعضی از آن‌ها نیر زیرپوشش هیچ بیمه‌ای نیستند، البته با ابلاغیه جدید دولت در خصوص بیمه اجباری در آینده‌ای نزدیک هیچ فردی بدون بیمه نیست، با توجه به این ابلاغیه کار شناسایی آغاز می‌شود تا زمینه زیرپوشش قرار گرفتن همه افراد فراهم شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: