تخصیص دیرهنگام اعتبارات مشکل اصلی طرحهای ملی در گناباد است

دسته: اقتصادي
دوشنبه - 7 بهمن 1398
تخصیص دیرهنگام اعتبارات مشکل اصلی طرحهای ملی در گناباد است

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد تخصیص دیرهنگام اعتبارات را از مشکلات مهم و اصلی اجرای طرحهای ملی در این شهرستان دانست.

احمد سفری روز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات اجرای طرحهای ملی گناباد بدون توضیح آماری بیشتر گفت: از ابتدای امسال تاکنون تنها ۳۰ درصد از اعتبارات طرحهای عمرانی ملی این شهرستان تخصیص  یافته در حالی که در مدت مشابه پارسال ۴۰ تا ۴۵ درصد اعتبارات تخصیص یافته بود.

وی با اشاره به اینکه این مساله موجب بروز مشکلاتی در روند اجرای طرحهای عمرانی ملی می شود توجه بیشتر مسوولان ذیربط نسبت به تخصیص به هنگام و بیشتر اعتبار این طرحها را خواستار شد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد  همچنین با یادآوری ظرفیت پیمانکاران گنابادی برای اجرای طرحهای عمرانی و حتی ملی گفت: باید توجه بیشتری در واگذاری اجرای این طرحها به پیمانکاران بومی بشود.

سفری افزود: واگذاری طرحهای عمرانی به پیمانکاران غیر بومی موجب مسائل و مشکلات و کندی در روند اجرای طرحهای عمرانی ملی می شود ولی واگذاری این طرحها به پیمانکاران بومی با توجه به شناخت آنان از منطقه و این طرحها  بازدهی بهتری دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت برای کاهش مشکلات و وحدت رویه در روند اجرای طرحهای عمرانی مشخصات این طرحها را از طرف دستگاههای اجرایی از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) در معرض دید پیمانکاران قرار می دهد گفت: اطلاع ناکافی پیمانکاران غیر بومی از روند اجرای این طرحها تنگناهای این بخش را افزایش داده است.

۲۲ طرح ملی با مجموع اعتبار ۱۸۷ میلیارد و ۴۴۳ میلیون ریال در بخشهای حمل و نقل، بهداشت و درمان، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، آب و فاضلاب، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در گناباد دست اجرا هستند که از این میان فاضلاب شهر گناباد از طرحهای مهم به شمار می رود که برای تکمیل آن هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2823 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: