متن نامه محمد رجایی نماینده سابق به حمید بنایی نماینده فعلی چه بود؟

دسته: انتخابات , سياسي
جمعه - 11 بهمن 1398
متن نامه محمد رجایی نماینده سابق به حمید بنایی نماینده فعلی چه بود؟

نماینده مردم گناباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: نامه ای 10 صفحه ای تهیه و در همان ابتدای شروع به کار حمید بنایی برای وی ارسال کردم.

به گزارش پایگاه خبری گناباد، صبح جمعه ۱۱ بهمن ماه ۹۸ برای دیدار جمعی از خبرنگاران عازم محل ملاقان با حجت الاسلام دکتر محمد رجایی نماینده مردم گناباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سیاسی ترین سنت سرای این روزهای گناباد سنتی سرای میلاد شدیم.

در گوشه این مجموعه اتاقی کوچک که کرسی زیبایی در وسط آن ما را به گذشته ها برد دکتر با همان روحیه خوب خود از ما استقبال کرد و پس از صرف چایی قرار شد دکتر اول صبحت کتد و بعد ما سئوالات خود را بپرسیم.

حجت الاسلام دکتر محمد رجایی گفت: مجلس ریل گذاری حرکت دولت را انجام می دهد و اگر مجلس ما پویا باشد دولت نیز حرکت بهتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما در کشوری هستیم که صدها هزار شهید داده و مهمترین و اولویت ترین کار یک نماینده پیگیری آرمان های شهدا است.

نماینده مردم گناباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیگیری عدالت مهم را مهم دانست و افزود: بعد از انقلاب در حوزه های مختلف پیشرفت داشته ایم ولی خیلی راه داریم تا به ایدال برسیم و ایدال زمانی است که فقر وجود نداشته باشد.

وی فساد ستیزی و صداقت در گفتار را از دیگر ویژگی های یک نماینده دانست و بیان کرد: برخی افراد قول هایی می دهند که اصلا امکان آن وجود ندارد و فقط برای فریب مردم است و رسانه ها باید زمینه سازی یک انتخابات صادقه را ما محیا باید کنند.

محمد رجایی می گوید: من با تجربه ای که دارم اگر براساس قانون عمل کنیم، مجلس برای نماینده  منافع مالی ندارد و خود بنده وقتی از مجلس بیرون آمدم ۶۰ میلیون تومان بدهکار بودم.

وی با اشاره به قول یکی از کاندیدهای دور گذشته که راهکاری برای اجرای آن نداشت گفت: اگر کسی بخواهد از هر راهی وارد مجلس شود باید به او شک کرد و بهتر است توانایی ها به مردم معرفی شود و اگر وعده ای داده می شود نحوه اجرای آن نیز بیان شود.

نماینده مردم گناباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کسی بخواهد با نخریب رقیب وارد مجلس شود در همان قدم اول شکست خورده است.

حجت الاسلام رجایی با اشاره به وظایف یک نماینده بیان داشت: اگر شرایط به صورتی بود که امکانات براساس آمایش سرزمینی توزیع می شود نماینده به وظیفه اصلی خود می رسید ولی بایدحالا برای این که منطقه اش عقب نماند پیگیری برخی طرح ها را انجام دهد که جمع کردن قانون گذاری با این کار همخوانی ندارد.

در ادامه این جلسه پرسش های خبرنگاران بود که اولین خبرنگار در خصوص رد صلاحیت ها پرسید و وی گفت: شورای نکهبان را رد نمی کنم ولی در برخی شهرستان ها از جناح اصلاح طلب کسی باقی نمانده و اگر به این شکل نمی بود انتخابات بهتری خواهیم داشت.

البته این کار شورای نگهبان را می پسندم که با نمایندگانی که از فرماندار تا رئیس اداره را تغییر داده و از ستاد خودش گذاشته برخورد و یا رد صلاحیت کرده اند.

وی در پاسخ پارتی بازی در شهرستان برای جذب نیرو ها نیز گفت: مبارزه با فساد یکی از ملاک های انتخاب مردم باید باشد و پارتی بازی نیز مردم را ناامید می کند و این یک فاجعه است و انگیزه را از جوان می گیرد. در زمان من مردم گفتن یکی از نهاد ها براساس سفارش نیرو گرفته که بنده تماس گرفتم و از مدیران مربوطه خواستم جلوی این کار را بگیرند و فقط معلوم شد یک نیرو براساس سفارش گرفته شده است.

رجایی در پاسخ این سئوال که چرا خود را کاندیدا در این دوره نکرده نیز عنوان کرد: پیشنهاد دادن برای حضور در این دوره ولی خودم به این نقطه نرسیدم که احساس تکلیف کنم مجلس جز این که برای من یک بار حقوقی ایجاد کرد چیز دیگری نداشت و روزی که از مجلس بیرون آمدم ۶۰ میلیون تومان بدهکار بودم و از سویی در این دوره هر نماینده حداقل ۳۰۰ میلیون تومان باید تبلیغات کند که این پول را نداشتم.

وی در خصوص حمایت از کاندیدایی در این دوره نیز بیان کرد: بنا ندارم از شخصی حمایت کنم و فقط در کنار نماینده منتخب خواهم بود و کمک ایشان می کنم.

وی ادامه داد اگر نماینده منتخب نیز از نماینده سابق فاصله بگیرد این یک ضربه است و من بعد از این که در دوره گذشته نماینده منخب معلوم شد نامه ای ۱۰ صفحه ای به آقای بنایی نوشتم و در آن نامه تمام طرح ها و برنامه های شهرستان را توضیخ دادم و گفتم مسئول پیگیری هر طرح در کدام وزارتخانه و کیست و حتی شماره تلفن افراد را نوشتم که فکر می کنم این نامه ۶ ماه بنایی را جلو انداخت.

حالا هم اگر آقای بنایی نبودند نباید خود را کنار بگشند و باید در کنار نماینده منتخب باشند و به او کمک کنند.

وی با انتقاد از رسانه های شهرستان گفت: رسانه ها در برخی موارد بجای این که نماینده را تقویت کنند به دنبال نفطه ضعف ها هستند و این کمکی به شهرستان نمی کند.

نماینده مردم گناباد در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهمترین مشکل شهرستان گناباد جذب سرمایه گذار است بعد بیکاری و باید زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار انجام شود که فرودگاه و راه آهن در کنار منطقه ویژه اقتصادی از برنامه های مهم است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2624 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: