۱۰ تُن مواد اولیه تولید ماسک با مشارکت ستاد عتبات گناباد تامین شد

دسته: دسته‌بندی نشده
دوشنبه - 18 فروردین 1399
۱۰ تُن مواد اولیه تولید ماسک با مشارکت ستاد عتبات گناباد تامین شد

جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد گفت: با مشارکت این ستاد و با هدف تامین ماسک مورد نیاز برای پیشگیری از کرونا ۱۰ تن مواد اولیه تولید این اقلام شامل پارچه و نخ و کش به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تامین شد.

علی ابراهیم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این ستاد با هدف مشارکت در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و کاهش مشکلات کمبود ماسک موجود در بازار و با مشارکت مردم و اداره بهزیستی اقدام به تولید ماسک در قالب دو کارگاه تولیدی در این شهرستان کرده و تاکنون سه هزار ماسک تولید و در بین مردم و نیازمندان به صورت رایگان توزیع شده است.

وی ادامه داد: حدود ۴۰ هزار ماسک هم تاکنون از این محل تولید و با نرخ مصوب در اختیار داروخانه ها قرار گرفت و این اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات گناباد نقش مهمی در کاهش کمبود ماسک در این شهرستان داشت.

جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد با اشاره به این که از محل ۱۰ تن مواد اولیه در مجموع پنج میلیون ماسک تولید می شود و این در حالی است که تاکنون  تنها ۴۰ هزار ماسک تولید شده از مسوولان ذیربط شهرستان اعم از فرماندار، اداره صنعت، معدن و تجارت و دهیاران و شوراهای اسلامی بخش و روستا خواست که با جلب مشارکت مردم و روستاییان از این فرصت برای تامین ماسک مورد نیاز استفاده کنند در غیر این صورت در آینده نزدیک بخش زیادی از این مواد برگشت داده می شود که این مساله افزایش قیمت و کمبود ماسک در بازار را به دنبال خواهد داشت.

ابراهیم زاده از دیگر  اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا ضد عفونی هشت روستا و شهرک توحید این شهرستان و تهیه و توزیع ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده بین نیازمندان با مشارکت نهادهای حمایتی ذکر کرد.

وی اظهار داشت: با مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تاکنون بیش از ۱۰۰ بسته حمایتی شامل برنج، گوشت و روغن در اختیار افراد و خانواده های نیازمند حمایت که به واسطه شرایط پیش آمده ناشی از شیوع کرونا با مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند و تحت پوشش هیچ نهاد و دستگاه اجرایی حمایتی نیستند قرار داده شد.

جانشین رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد گفت: حسابی بانکی به شماره ۶۱۰۴۳۳۷۸۰۹۸۱۲۱۰۸ برای جلب کمکهای خیران و تهیه اقلام مورد نیاز سبد حمایتی این خانوارها اختصاص یافته است.

ابراهیم زاده افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد در کنار وظایف ذاتی خود در جمع آوری کمکهای مردمی برای بازسازی حرمین ائمه معصوم (ع) با هدف خدمت رسانی به مردم در مواقع بحرانها اقدام به راه اندازی قرارگاه خدمات رسانی و امدادی سپهبد شهید سلیمانی طی سال گذشته کرده که فعالیتهای انجام شده در مورد پیشگیری از شیوع و مقابله با بیماری کرونا در راستای فعالیتهای این قرارگاه صورت گرفت.

وی ادامه داد: خیران و مردم نوع دوست گنابادی هم دو میلیارد ریال طی سال گذشته به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و استانهای شمالی و شمال غرب کشور کمک کردند و  دو موکب این شهرستان در مناطق یاد شده مستقر شد و علاوه بر خدمات رسانی، اقلام حمایتی بین خسارت دیدگان این استانها توزیع کرد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در گناباد گفت: میزان کمکهای مردمی و خیران این شهرستان در بازسازی عتبات و حرمین شریفین ائمه معصومین (ع) در نجف و کربلا و سامرا از ۷۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۷ به بیش از یک میلیارد ریال در سال گذشته افزایش یافت.

عبدالجواد سمائی گفت: مشارکت در بازسازی صحن حضرت زینب حرم امام حسین (ع) ، صحن حضرت زهرا (س) حرم حضرت علی (ع) و حرم امامین عسگریین (ع) در سامرا از جمله دستاوردهای کمکهای خیران و مردم گناباد در این مدت به شمار می رود.

وی اضافه کرد: بدین منظور سال گذشته چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط سه موکب گناباد در نجف و کربلا در ایام اربعین حسینی جمع آوری شد.

او ادامه داد: تفاهم نامه ای هم بین ستاد عتبات عالیات با برخی از ادارات و سازمانها نظیر آموزش و پرورش منعقد شده که بخشی از حقوق پرسنل و فرهنگیان متقاضی به بازسازی عتبات عالیات اختصاص یابد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: