قرارگاه حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در گناباد تشکیل شد

دسته: اجتماعي
سه شنبه - 19 فروردین 1399
قرارگاه حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در گناباد تشکیل شد

فرماندار گناباد از آغاز به کار قرارگاه متمرکز حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا با هدف هم افزایی بخش‌ها، خیریه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از افراد و صنوفی که با شیوع این بیماری متضرر شده اند خبر داد.

حامد قربانی روز سه شنبه در جلسه آغاز به کار قرارگاه متمرکز حمایت از آسیب دیدگان کرونا در گناباد افزود: تمامی حمایت‌ها و توزیع اقلام حمایتی به این افراد باید با هماهنگی فرمانداری به عنوان ناظر اصلی و این قرارگاه که متشکل از نهادها و ادارات حمایتی و دست اندرکاران ذیربط است صورت گیرد.

وی از نهادها و ادارات حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و خیریه های وابسته به آنها خواست که با ایجاد ساز و کار مناسب به شناسایی و ثبت نام اقشار آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا نظیر کارگران و واحدهای صنفی بپردازند.

او همچنین خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی و حمایت از آسیب دیدگان کرونا شد و ادامه داد: تمامی اقدامات و توزیع اقلام حمایتی واجدان شرایط و مشخصات استفاده کنندگان از آنها باید برای جلوگیری از تبعیض در این بانک اطلاعاتی ثبت شود.

فرماندار گناباد گفت: باید از ظرفیت خیران و نیکوکاران برای حمایت از اشخاص و بخش‌های آسیب دیده بر اثر شیوع کرونا بهره گرفته شود.

قربانی افزود: نیازهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط دولت تامین می شود و لذا نیازی به حمایت‌های مجمع خیران سلامت ندارند و حمایت‌های این مجمع باید بیشتر به سمت تامین نیازهای اقشار آسیب پذیر در قالب تامین اقلام بهداشتی نظیر ماسک و تب سنج  با اولویت مناطق روستایی و دور افتاده سوق یابد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2823 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: