حرکت لاک‌پشتی یک پروژه| فرودگاه گناباد به سرانجام نمی‌رسد

دسته: راه و ترابری
شنبه - 10 خرداد 1399
حرکت لاک‌پشتی یک پروژه| فرودگاه گناباد به سرانجام نمی‌رسد

بسیاری از شهروندان گنابادی بر این باور هستند با توجه به تجارب قبلی، تکمیل پروژه فرودگاه گناباد حداقل به این زودی‌ها به سرانجام نمی‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از تسنیم، فرودگاه گناباد یکی از پروژه‌های قدیمی این شهرستان است و در این سال‌ها هر نماینده و مسئولی مقداری به روند پیشرفت آن افزوده تا شاید مردم گناباد روزی شاهد پرواز در این فرودگاه باشند.

از آنجایی که این پروژه برای مردم گناباد دارای اهمیت زیادی است خبرگزاری تسنیم دفتر خراسان رضوی در یک سال اخیر این پرونده را دنبال کرده تا درخواست‌های مردمی را پاسخ دهد.

در ۸ خبر قبلی تسنیم به مشکلات و قول‌های مدیران کشوری و استانی در زمینه فرودگاه گناباد پرداخته شده و در آخرین قولی که به مردم این شهرستان توسط محمود امانی مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی در ۲۵ اردیبهشت‌ماه داده شده تا پایان سال ۹۹ مردم این شهرستان شاهد بهره‌برداری از این فرودگاه خواهند بود.

اما یکی از نکات جالب در زمینه ساخت این فرودگاه روند کند کاری پیمانکار پروژه است تا جایی که محمد صفایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنکار تسنیم در گناباد اظهار داشت: روند کاری پیمانکار پروژه مورد تایید ما نیست و باید پیمانکار تغییر کند.

وی ادامه داد: پیمانکاری که ۸۰ درصد قرارداد خود را دریافت کرده ولی پروژه ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد باید جای کار مشکلی داشته باشد و این روند نمی‌تواند کار را به سرانجامی برساند.

محمود امانی مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی نیز در بازدید ۲۵ اردیبهشت‌ماه از فرودگاه گناباد به پیمکانکار پروژه اخطار داد و قرار شد ظرف ۴۸ ساعت بعد از آن وضعیت پیمانکار مشخص شود که روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان خراسان رضوی اعلام کرد پیمانکار پروژه به‌کار خود ادامه خواهد داد.

حامد قربانی فرماندار گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: پروژه ترمینال فرودگاه گناباد ۲۵ درصد عقب افتادگی دارد که ما نیز بارها به پیمانکار تذکرات لازم را داده‌ایم و بازدیدهایی را مرتب از پروژه داشته‌ام.

وی ادامه داد: براساس مصوبه جلسه‌ای که در اداره کل فرودگاه‌های استان داشته مقرر شده تا پایان مردادماه پیمکانکار پروژه ترمینال را اتمام و تحویل دهد.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: ساختمان حفاظت فرودگاه به اتمام رسیده و محوطه‌سازی فرودگاه نیز توسط پیمانکار بومی انجام خواهد شد.

تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی برای ساخت طرح فرودگاه گناباد هزینه شده است.

با توجه به تجربه مردم گناباد از قول‌های مسئولان هنوز در بین مردم امیدواری برای پرواز هواپیما در این فرودگاه وجود ندارد و همه معتقد هستند این قول‌ها اجرایی نخواهد شد و یا اگر هم اجرایی شود روند کندی خواهد داشت. حال باید صبر کرد تا ببینیم مردم گناباد چه زمانی شاهد بهره‌برداری از فرودگاه گناباد خواهند بود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2698 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: