کرونا آسیب بسیار به شرکت‌های تعاون روستایی گناباد زده است

دسته: کشاورزی
سه شنبه - 20 خرداد 1399
کرونا آسیب بسیار به شرکت‌های تعاون روستایی گناباد زده است

رییس اداره تعاون روستایی گناباد گفت: شرکت‌های تعاون روستایی به خصوص واحدهای فعال در حوزه دام و طیور این شهرستان از شیوع بیماری همه‌گیر کرونا خسارت‌های بسیار متحمل شده‌اند.

مهدی رضازاده افزود: شرکت‌های تعاون روستایی گناباد با شیوع کرونا در تامین نهاده های دامی و صادرات تولیدات خود به سایر نقاط کشور با مشکلات بسیار مواجه شده و از نظر اقتصادی آسیب دیدند.

وی ادامه داد: در این شرایط دو واحد تولید خوراک دام و طیور گناباد با افزایش تولیدات خود نقش قابل توجهی در تامین نیازها و کاهش آسیب‌های شرکت‌های تعاون روستایی گناباد داشتند.

رییس اداره تعاون روستایی گناباد گفت: بالغ بر یکصد تن کالای طرح تنظیم بازار شامل شکر، برنج، روغن و پیاز و ۶۰۰ کیلو گرم خرما از ابتدای ماه مبارک رمضان سالجاری در گناباد توزیع شد.

وی افزود: با هماهنگی اداره صنعت، معدن و تجارت کالاهای اساسی که با افزایش قیمت مواحه شوند به تدریج مشمول طرح تنظیم بازار قرار می‌گیرند و با قیمت تعادلی عرضه می‌شوند.

رضازاده ادامه داد: با توجه به افزایش نیاز بخش کشاورزی ۴۵۰ تن کود اوره از ابتدای امسال تاکنون از پتروشیمی های عسلویه و بجنورد خریداری و یکصد تن در گناباد توزیع و بقیه در انبارهای تعاون روستایی نگهداری می‌شود و کمبودی از این نظر وجود ندارد.

وی گفت: فروشگاه‌های تعاون روستایی طی سنوات گذشته در تعدادی مناطق روستایی گناباد فعال بودند ولی از چندی قبل به دلیل فقدان نیاز مردم به صورت غیر فعال درآمدند.

رییس اداره تعاون روستایی گناباد افزود: در شرایط فعلی با توجه به مشکلات اقتصادی و تنگناهای تامین و توزیع کالاهای اساسی فروشگاه‌های تعاون روستایی دوباره فعال و در آینده نزدیک از ۱۰ به ۳۰۰ فروشگاه افزایش می‌یابد.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2698 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: