گناباد همچنان در وضعیت قرمز

دسته: دانشگاه ها
یکشنبه - 25 خرداد 1399
گناباد همچنان در وضعیت قرمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: گناباد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و انجام برخی فعالیت ها ممنوع می باشد.

جواد باذلی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در نشستی خبری اظهار داشت: رسانه‌ها در ایجاد شرایطی که مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و آگاه‌سازی صورت بگیرد نقش بسزایی داشتند و از زمانی که محدودیت‌ها برداشته شده میزان اهمیت مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی نیز کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در اردیبهشت ماه به پیک کرونا رسیدیم و در حال کاهش این بیماری بودیم که با برداشتن محدودیت‌ها مجدد شاهد افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری هستیم، البته بخش زیادی از آمار افزایش مبتلایان به دلیل کشف بیمارها یا همان افزایش تعداد آزمایشات بخصوص در خانواده بیماران کرونایی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: با توجه به این که تعداد مبتلایان افزایش یافته ولی در چند روز اخیر فقط دو مورد داشته‌ایم که نیاز به بستری داشته‌اند اما اگر روند مواجه مردم به همین شکل باشد و مراسمات برگزار شود تعداد مبتلایان افزایش خواهد یافت.

باذلی تصریح کرد: اگر این روندی که داریم به اول مهر و همزمانی آن با آنفلانزا  همراه شود با توجه به جمعیت مسن گناباد شاهد افزایش فوتی ها نیز خواهیم بود و در حال حاضر حدود ۱۰ درصد مردم از پروتکل های بهداشتی رعایت می‌کنند.

وی ادامه داد: از ابتدا به دنبال جدا کردن بیماران کرونایی از بیماران بستری در بیمارستان علامه بهلول بوده ایم که متاسفانه این کار انجام نشد ولی سعی داریم تا قبل از رسیدن به شرایط بدتر اگر اتفاق بیفتد خدای نکرده در زمستان این مهم را انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان کرد: از ۱۰ روز گذشته تمامی فعالیت‌های بیمارستان علامه بهلول گناباد به حالت عادی برگشته و عمل‌های غیرضرور نیز انجام و در این مدت تلاش داریم تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه را به ۱۸ تخت افزایش دهیم.

باذلی اعلام کرد: گناباد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و برخی فعالیت‌ها در سطح شهرستان ممنوع است و برای بازگشایی تالارها نیز مذاکراتی را با فرمانداری و دیگر نهادها داشته‌ایم و دستورالعمل آن نیز تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این که نقاهتگاه در گناباد آماده شده ولی به دلیل فرهنگ بالای مردم گناباد تاکنون از آن استفاده نشده و بیماران در خانه‌ها نگهداری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خصوص عدم اعلام تعداد بیماران کرونایی در شهرستان طی چند روز گذشته بیان داشت: اعتقاد داریم باید آمار شفاف به مردم داده شود و در شهری کوچکی مانند گناباد اگر آمار اعلام نشود شایعات سریع گسترش می‌یابد ولی این دستور وزارتی است و مکاتباتی را انجام داده‌ایم که حداقل آمار بیماران بستری و فوتی ها را اعلام کنیم.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2967 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: