جذب۱۵ میلیارد تومان جهت توسعه مجتمع آموزش عالی گناباد

دسته: دانشگاه ها
یکشنبه - 25 خرداد 1399
جذب۱۵ میلیارد تومان جهت توسعه مجتمع آموزش عالی گناباد

رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد گفت: ظرف 8 مبلغ 15 میلیارد تومان جهت توسعه مجتمع آموزش عالی گناباد جذب شده است.

سیدمصطفی موسوی زاده در مورد وضعیت مجتمع آموزش عالی گناباد اظهار داشت: به لحاظ شرایط خاص کشور، وضعیت سختی پیش رو داشتیم، از یک طرف انتظارات اجتماعی جهت تکمیل پردیس بالا بود، از یک طرف درصد تخصیـص بودجه برای شش ماه اول سال، حدود ۳۰ درصد بود.

وی افزود:  از طرف دیگر بحث‌های آمایش مطرح بود، از طرفــی به دلیل عدم تخصیص بودجه، بدهی بسیار بالایی داشتیم و تصمیم گرفتیم که در کوتاه مدت به سراغ اخذ بودجه‌هایی برویم که پروژه‌های عمرانی را پیش بریم و بدهی‌ها را تسویه کنیم.

وی افزود: در طول ۸ ماه، ۱۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی که به اندازه مجموع اعتبار عمرانی سال های ۹۴، ۹۵، ۹۶، ۹۸ می باشد، تامین اعتبار کردیم و بیش از ۴۰ درصد هم رشد اعتبار هزینه‌ای در بودجه سال ۹۹ به دست آوردیم. بدهی بالای گذشته را پرداخت کردیم و علاوه بر این‌ها یک رقم چندین میلیاردی نیز توانستیم از اعتبارات متفرقه جذب کنیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد بیان داشت: دانشکده علوم پردیس مجتمع به متراژ ۸۷۰۰ متر مربع نیازمند ۱۴  میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل است که با پیگیری صورت گرفته مبلغ ۹ میلیارد تومان جهت تکمیل ابنیه آن تامین اعتبار شد که مناقصه آن هم برگزار شد تا بتوانیم در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۹ شاهد افتتاح این پروژه ارزشمند باشیم.

موسوی‌زاده عنوان کرد: برای بهره برداری از پروژه پردیس نیازمند ایجاد زیرساخت‌های انرژی به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال بودیم که با تامین اعتبار مبلغ ۴۲ میلیارد ریال در فاز اول، جهت تکمیل زیرساخت‌ها و با برنامه‌ریزی به عمل آمده، مقدمات اجرایی برگزاری مناقصه اجرای پروژه پست‌های برق پاساژ و پست برق اختصاصی پردیس و پرداخت امتیازات و همچنین انشعابات و زیرساخت‌های گازکشی و همچنین اجرای پروژه احداث تونل‌های انرژی در حال انجام است. 

موسوی زاده افزود: پروژه فاضلاب پردیس مجتمع و اجرای تصفیه خانه در فاز نخست نیازمند ۲۵ میلیارد ریال اعتبار بوده و با پیگیری صورت گرفته مبلغ ۹ میلیارد ریال جهت تکمیل فاز اول آن تامین اعتبار شده و مناقصه آن هم به زودی انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد: برخی اقدامات در راستای شرایط شهرستان صورت گرفته مانند پیگیری راه اندازی پژوهشکده آب و قنات با توجه به ثبت ملی قنات قصبه و با به دلیل مشکل اشتغال درکشور تلاش کرده‌ایم مرکز کارآفرینی مشارکتی و مرکز نوآوری را راه‌اندازی کنیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد با اشاره به دریافت موافقت برگزاری کنفرانس بین‌المللی زعفران در گناباد بیان کرد: در همین راستا به دنبال دریافت مجوز رشته‌های کارشاسی ارشد در این مجتمع هستیم.

وی افزود: تهیه ۳۲ دستگاه آزمایشگاهی با کاربری آموزشی و پژوهشی با اعتبار بیش از ۴ میلیارد ریال برای افزایش کیفیت آموزش دانشجویان از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2698 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: