فرماندار گنابادبرگزاری عروسی ها در منازل باعث افزایش مبتلایان کرونا

دسته: دسته‌بندی نشده
چهارشنبه - 4 تیر 1399
برگزاری عروسی ها در منازل باعث افزایش مبتلایان کرونا

فرماندار گناباد گفت: در حال حال حاضر در وضعیت زرد قرار داریم ولی اگر روند به این شکل باشد به وضعیت قرمز تغییر خواهیم یافت و برخی محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

حامد قربانی؛ فرماندار گناباد اظهار داشت: براساس اخرین آمار اعلامی تعداد ۱۷ بیمار بستری و از ابتدای کرونا ۱۴ مورد فوتی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از دلایل افزایش تعداد مبتلایان در گناباد تقویت غربالگری افراد در شهرستان است و متاسفانه بیماری به شکلی شده که افراد بیمار علائمی ندارند و یا به صورت ناقل در شهر تردد دارند.

بیشتر بخوانید

فرماندار گناباد در زمینه برگزاری عروسی‌ها در منازل و ارتباط آن با افزایش مبتلایان بیان داشت: در حال حال حاضر در وضعیت زرد قرار داریم ولی اگر روند به این شکل باشد به وضعیت قرمز تغییر خواهیم یافت و برخی محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.

قربانی خاطرنشان کرد:با توجه به روند افزایش مبتلایان در اقدامات اخیر خود بجای برخورد سلبی به سمت اقدامات سخت‌گیرانه پیش رفته‌ایم و در همین راستا تیم‌های بازرسی بهداشت و صنعت و معدن بازدیدهایی را از صنوف با رویکرد سخت‌گیرانه اعمال خواهند کرد.

وی ادامه داد: از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان صنوف پر خطر شناسایی شده و ابلاغ کرده‌ایم تا اطلاع ثانوی با یک سوم ظرفیت فعالیت کنند و تالارهای شهرستان نیز در حال حاضر بسته خواهند بود.

فرماندار گناباد در زمینه عروسی‌ها که بیشتر در روستاها و منازل برگزار می‌شود اظهار داشت: با توجه به این که شاهد برگزاری عروسی‌ها در منازل هستیم و پروتکل‌های بهداشتی نیز به خوبی اجرا نمی‌شود از این پس باید دهیاران و خانه‌های بهداشت نظارت بر برگزاری عروسی‌ها در منازل داشته باشند و نیروی انتظامی نیز از متولیان تعهد رعایت موارد بهداشتی را اخذ خواهد کرد.

قربانی درباره دیگر محدودیت‌های اعمال شده در گناباد با توجه به شرایط بیان داشت: نظارت بر نانوایی‌ها را افزایش داده‌ایم و فعالیت جمعه بازار گناباد را محدود کرده‌ایم و در پارک‌ها و بوستان‌ها نیز تیم‌های ارشادی را راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مدیران ادارات باید نظارت کافی بر رعایت پروتکل های بهداشتی را در محیط اداره داشته باشند و مراجعه به ادارات بدون ماسک ممنوع است و در همین راستا برای کمک به این مهم اداره صمت موظف شده در سطح بازار ماسک‌های ارزان‌قیمت توزیع کند.

فرماندار گناباد با اشاره به این که از ابتدای کرونا تاکنون ۲۰ درصد مبتلایان متعلق به دیگر شهرستان‌های همجوار بوده بیان کرد: محلات پرخطر را شناسایی کرده‌ایم و ضدعفونی آن را در دستور کار داریم.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2823 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: