قیمت ماسک با وجود عرضه فراوان همچنان گران است

دسته: اقتصادي , دسته‌بندی نشده
شنبه - 14 تیر 1399
قیمت ماسک با وجود عرضه فراوان همچنان گران است

شرایط امروز با شروع کرونا فرق کرده و در حال حاضر در بیشتر داروخانه‌ها ماسک وجود دارد و کمبودی در این حوزه نداریم ولی مشکل اصلی قیمت‌های ماسک است.

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا و ستاد کرونا استان از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در تمامی محیط‌های تجمع و ادارات الزامی است و شهروندان باید حتما از ماسک استفاده کنند.

در ابتدای شیوع کرونا بود که کشور با یک شوک در کمبود ماسک مواجه شد تا جایی که گروه های جهادی نیز وارد کار شدند و شروع به تولید ماسک در مساجد و کارگاه‌های مختلف کردند.

شرایط امروز با شروع کرونا فرق کرده و در حال حاضر در بیشتر داروخانه‌ها ماسک وجود دارد و کمبودی در این حوزه نداریم ولی مشکل اصلی قیمت‌های ماسک است.

برای این موضوع سری به سطح شهر گناباد زدیم و از قیمت‌های ماسک و نظرات مردم جویا شدیم.

داروخانه‌ها در سطح شهرستان گناباد ماسک‌هایی از ۱۷۰۰ تومان تا ۳۵ هزار تومان دارند که در مدل‌ها و طرح‌های مختلقی ارائه و کارگاه‌های خانگی و مساجد نیز امروز قیمت‌هایی در همین حدود ماسک را ارائه می‌کنند.

یکی از صاحبان داروخانه‌های گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: مردم به سمت استفاده از ماسک آمده‌اند و روز به روز شاهد استفاده بیشتر مردم از ماسک هستند.

وی ادامه داد: ماسک‌هایی در مدل‌های مختلف برای مردم ارائه می‌شود ولی میزان خرید مردم به صورت بیشتر بسته‌های ۵ تایی است و مردم بیشتر خرید ندارند.

یکی از شهروندان گناباد که در داروخانه ماسک می خرد به خبرنگار تسنیم گفت: ماسک به فراوانی در سطح شهر وجود دارد ولی نکته اساسی در خصوص ماسک‌ها، کیفیت و قیمت آن است.

وی افزود: مردم از سمتی به سوی استفاده از ماسک تشویق می‌شوند ولی قیمت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی امروز بالا می باشد.

خانمی که از ماسک استفاده نکرده بود نیز به خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: شوهر من کارگر است و هزینه استفاده از ماسک برای ما زیاد است به طور متوسط در روز باید از چند ماسک استفاده کنیم که این تعداد را ضرب اعضای خانواده کنیم مبلغ زیادی می‌شود.

وی ادامه داد: باید ماسک با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار گیرد تا بتوانند استفاده کنند وگرنه گروهی مانند ما که درآمد پایینی داریم نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.

رضایی مغازه‌دار گناباد با انتقاد از گرانی قیمت های ماسک و مواد ضد عفونی در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ما مغازه‌داران باید در سیستمی که وزارت بهداشت اعلام کرده ثبت نام کنیم و در آنجا از ما تعهد گرفته شده که موارد بهداشتی را رعایت و در محل مغازه نیز از مواد ضدعفونی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: در شرایطی که میزان درآمد ما به دلیل کرونا کاهش زیادی داشته از سویی باید کلی هزینه برای مواد ضدعفونی و ماسک پرداخت کنیم که دولت برای کمک به ما می توانست این مواد را رایگان و نهایت یارانه ای به اقشار ضررر خورده از کرونا می داد.

آنچه در شرایط حاضر به نظر می‌رسد برای این که مردم همه از ماسک استفاده کنند تا چرخه ابتلا به کرونا کاهش پیدا کند باید ماسک و مواد ضدعفونی با قیمت کمی در اختیار مردم قرار گیرد.

گزارش از یاسرسالاری گناباد


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2944 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: