اینترنت در گناباد ضعیف است

دسته: اجتماعي , دانشجويي , رایانه و اینترنت , سياسي
دوشنبه - 27 مرداد 1399
اینترنت در گناباد ضعیف است

فرماندار گناباد گفت: با وجود انجام اقدامات و اجرای طرحهای مخابراتی وضعیت اینترنت شهرستان گناباد ضعیف است و این در حالی است که تا ۱۵ شهریور ماه و آغاز سال تحصیلی جدید فاصله زمانی کوتاهی باقی است و دانش‌آموزان نیاز مبرمی به اینترنت دارند.

حامد قربانی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گناباد افزود: باید تا قبل از آغاز سال تحصیلی با برگزاری رزمایشی مشترک بین مخابرات و مدارس و دستگاههای اجرایی ذیربط سطح آمادگی این بخش برای برقراری ارتباطات اینترنتی و نقاط ضعف و قوت بررسی و با رفع خلاء های موجود آمادگی لازم برای شروع مدارس وجود داشته باشد تا خللی در استفاده دانش آموزان از اینترنت به وجود نیاید.

وی اضافه کرد: اعتراض برخی از اهالی این شهرستان با امضای طومار نسبت به نصب دکل‌های مخابراتی طی یک سال اخیر و اختلال در اجرای طرح‌های ارتباطاتی موجب بروز مشکلاتی در ارائه برنامه‌های آموزشی به دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی شده است و افرادی که به اجرای آنها اعتراض داشتند خود را مدیون دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان کردند.

فرماندار گناباد گفت: با توجه به تداوم شیوع ویروس همه گیر کرونا باید ضرورت استفاده از الزامات فردی و پیشگیرانه و ماسک در بین خانواده ها به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

قربانی اماکن بدون استفاده در مدارس و ادارات در مناطق شهری و روستایی این شهرستان را ظرفیت بسیار مهمی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی دانست و افزود: با واگذاری ساختمانهای بدون استفاده دستگاههای اجرایی و مدارس به سرمایه گذاران و کارآفرینان علاوه بر کمک به رونق اقتصادی و اشتغال زایی از تخریب تدریجی این بناها نیز جلوگیری می شود.

رییس اداره مخابرات گناباد نیز گفت: ۶۲ مدرسه در روستاها و ۴۲ مدرسه در نقاط شهری در سال تحصیلی جدید از مزایای اینترنت رایگان برخوردار می شوند.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: