کرونا بیش از ۹۵ درصد به گردشگری گناباد خسارت وارد کرد

دسته: گردشگری
دوشنبه - 17 شهریور 1399
کرونا بیش از ۹۵ درصد به گردشگری گناباد خسارت وارد کرد

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: شیوع ویروس همه گیر کرونا بیش از ۹۵ درصد از نظر مالی به بخش گردشگری و واحدهای اقامتی و فعالان این بخش در شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گناباد به نقل از ایرنا،علیرضا شناسایی افزود: به دنبال شیوع بیماری همه گیر کرونا سفر گردشگران خارجی به گناباد متوقف و موجب کاهش بیش از ۹۰ درصدی سفر گردشگران داخلی به این شهرستان شد و این مساله ضرر و زیان اقتصادی زیادی به واحدهای اقامتی و بومگردی و صنایع دستی به همراه داشت.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۲ واحد اقامتگاه بومگردی گناباد ۹ واحد تاکنون برای اخذ تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده به بانکهای عامل معرفی شدند و به ازای هر اقامتگاه ۶۰ میلیون ریال تسیهلات پرداخت می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد گفت: همچنین از چهار هتل گناباد دو هتل دارای شرایط برای اخذ تسیهلات به بانکهای عامل معرفی شدند که در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به آنها اعطا خواهد شد.

شناسایی افزود: پرداخت تسهیلات به تنهایی در حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونای گناباد در بخش گردشگری موثر نیست بلکه باید این واحدها مشمول حمایت های بیشتر به خصوص در زمینه افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات بانکی که قبلا” دریافت کردند و همچنین پرداخت قبوض شرکتهای خدماتی اعم از برق ، گاز و آب قرار بگیرند.

وی ادامه داد: ۱۸ پرونده آثار ملی و معنوی و بناهای تاریخی طی امسال به شورای ثبت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ارسال شده و بعد از طی مراحل لازم برای ثبت در فهرست میراث ملی کشور ارسال می شود و حدود ۲۵ اثر دیگر هم در حال انعقاد قرارداد است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2930 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: