آتش‌نشانان گنابادی با کمبودهای سخت‌افزاری دست و پنجه نرم می‌کنند

دسته: شهری
شنبه - 12 مهر 1399
آتش‌نشانان گنابادی با کمبودهای سخت‌افزاری دست و پنجه نرم می‌کنند

آتش نشانان گنابادی از نظر سخت‌افزاری با کمبودهایی روبرو هستند که تامین شدن آنها می‌تواند سرعت و کیفیت ماموریت‌ها را ارتقا دهد.

مهران حسین زاده شهردار گناباد در گفت‌وگو با گنابادنیوز اظهار داشت: اداره آتش نشانی شهرداری گناباد از نظر تعداد نیروی انسانی با توجه به وسعت تحت پوشش دچار کمبود است که پیگیری‌هایی این زمینه انجام شده است.

وی افزود: آتش نشانی شهرداری گناباد در ماموریت‌های داخل محدوده تحت پوشش مشکل جدی نداشته و در اسرع وقت با تجهیزات در محل حادثه حضور یافته‌اند و در سال ۹۷ پیگیری ارتقاء درجه آتش نشانی به اداره آتش نشانی به ثمر نشست که شاهد ارتقاء سازمانی این مجموعه هستیم.

شهردار گناباد خاطرنشان کرد: آمار و ارقام نشان می‌دهد به صورت میانگین ۱.۸ ماموریت در روز برای آتش نشانان شهرداری گناباد رقم می‌خورد که نشان از اهمیت فعالیت و خدمات آتش نشانی است.

حسین‌زاده تصریح کرد: اداره آتش نشانی شهرداری گناباد به عنوان یک مجموعه امدادی با محدوده خدماتی گسترده فعالیت‌های خوبی را در زمینه امدادی چه در داخل محدوده و چه در خارج از محدوده داشته که مورد تقدیر شهرستان‌های همجوار بوده است.

وی درباره آمار عملیات‌های آتش‌نشانی گناباد عنوان کرد: در مجموع ۵۱۴ ماموریت داشته که ۲۴۸ مورد آن حریق و ۲۶۶ مورد آن امداد و نجات بوده است.

شهردار گناباد بیان کرد: ۴۸ درصد حوادث حریق (حدود ۱۲۱مورد) مربوط به آتش سوزی مزارع کشاورزی بوده که در مدت سه ماه تابستان بر اثر بی‌احتیاطی اتفاق افتاده و از چالش‌های ماموریت اطفاء حریق زمین‌های کشاورزی وسعت زیاد آتش‌سوزی و صعب العبور بودن رسیدن به محل حادثه به طوری که امکان اعزام به محل حادثه وجود ندارد.

حسین زاده خاطرنشان کرد:۱۷۱ ماموریت امدادی از مجموع ۲۲۶ ماموریت مربوط به مارگیری است و ۱۱۲ ماموریت از جمع ۵۱۴ خارج از محدوده است و از چالش‌های ماموریت‌های مارگیری بحث یافتن مار در منزل است که گاها بسیار زمان گیر می‌شود.

وی ادامه داد: نه هزار ۴۳۰ تماس با سامانه ۱۲۵ ثبت شده که ۲۵ درصد از آن مزاحمت های تلفنی می باشند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2752 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: