ماهانه ۹۶۰ تن آرد در گناباد و بجستان مصرف می شود

دسته: دسته‌بندی نشده , کشاورزی
یکشنبه - 11 آبان 1399
ماهانه ۹۶۰ تن آرد در گناباد و بجستان مصرف می شود

معاون اداری و مالی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: در شهرستان های گناباد و بجستان 110 نانوایی داریم که ماهانه 960 تن آرد مصرف می شود.

سید سعید حسینی روز شنبه در جلسه تودیع و معارفه سرپرست اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد گفت: با وجود گستردگی خدمات این اداره کل در خراسان رضوی کمبود نیروی انسانی به مشکل مهمی تبدیل شده و هم اکنون ۱۵۰ نفر در این اداره کل فعال هستند که بیشتر آنان دارای شرایط پایدار نیستند و قراردادی کار معین و کارگری میباشند.

وی افزود: در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان علیه ایران فشارهای بسیار به بخش آرد و نان وارد می شود و با افزایش هزینه ها نانوایان با فشارهای مضاعف مواجه هستند.

معاون اداری و مالی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: دولت و مسوولان ذیربط به دنبال آن هستند که با افزایش  نظارتها تخلف در این بخش کاهش یابد و تا حد امکان شاهد افزایش قیمت و بروز مشکلات برای مردم نباشیم.

وی گفت: مجموعه ادارات غله نقش مهمی در افزایش امنیت غذایی مردم دارند لذا تعامل این بخش با سایر ادارات و بخشها در افزایش بهره وری کار موثر است.

حسینی افزود: گناباد و بجستان با توجه به قرار گرفتن در جنوب خراسان رضوی از شرایط خاصی برای انجام فعالیتهای مرتبط با  غله برخوردارند و در این شهرستان‌ها با ۱۱۰ واحد نانوایی ماهانه در مجموع ۹۶۰  تن آرد مصرف می شود و سرانه مصرف آرد برای هر نفر در ماه هشت و چهار صدم کیلوگرم است در صورتی که این سرانه در استان خراسان رضوی هفت و هشت دهم کیلوگرم می‌باشد.

در این جلسه جواد جهان آرای به عنوان سرپرست اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد معرفی و از خدمات جلال صیفی نیا قدردانی شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: