رئیس اداره میراث فرهنگی خبرداد:تاسیسات گردشگری گناباد از بسته حمایتی کرونا بهره مند می شوند

دسته: گردشگری
چهارشنبه - 28 آبان 1399
تاسیسات گردشگری گناباد از بسته حمایتی کرونا بهره مند می شوند

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد از بهره مندی تمام تاسیسات گردشگری گناباد از بسته حمایتی جدید که از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب و از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ابلاغ شده است خبر داد.

علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد درگفتگو با پایگاه خبری گناباد اظهار داشت: بسته حمایتی جدید یکی از مصوبات ستاد ملی کرونا به منظور حمایت از بخش گردشگری است و در این بسته حمایتی که بنگاه محور می باشد تسهیلات بسیار خوبی برای حمایت از فعالان این بخش دیده شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات مرحله اول که اشتغال محور بود متاسفانه نتوانست جوابگوی خسارت های وارده به تاسیسات گردشگری بود کما اینکه همان حمایت های حداقلی نیز به درستی اجرا نگردید و با ادامه شرایط بسیاری از واحدهای گردشگری عملاً به تعطیلی کشیده و یا استفاده از ظرفیت حداقلی خود ادامه دادند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنابادخاطرنشان کرد: اما در بسته حمایتی جدید امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت‌شده تا پایان سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه‌های آب، برق و گاز، امهال هزینه‌های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا پایان سال جاری و تسهیلات بانکی بنگاه‌محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس شش ماهه در نظر گرفته شده است.
شناسایی بیان کرد: بنابر بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لازمه بهره مندی از بسته حمایتی مرحله دوم ثبت نام در سامانه جامع نظارت ، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری(جانا) و اخذ کد شناسه می باشد که تمامی تاسیسات گردشگری گناباد موفق به اخذ کد شناسه گردیده اند.
وی افزود: شهرستان گناباد به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان دارای ۱۱ اقامتگاه بومگردی ، ۴ هتل و ۳ واحد پذیرایی بین راهی می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۵۴ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این گناباد در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده دو اثر جهانی قنات قصبه و نظام زراعت زعفران این شهرستان در فهرست یونسکو و فائو به ثبت رسیده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2823 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: