مقدمات راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد مهیا شد/خریداری ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی

دسته: دانشگاه ها
سه شنبه - 11 آذر 1399
مقدمات راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد مهیا شد/خریداری ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی

مقدمات راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد با خریداری ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی مهیا شده است.

بیش از یک هفته از آغاز محدودیت‌ها شروع شده و در حال رسیدن به روزهای پایانی آن هستیم و این در صورتی است که اگر وضعیت تغییری پیدا نکند این محدودیت‌ها تمدید می‌شود.

شهرستان گناباد به واسطه دارا بودن بیمارستان مجهزی به نام بیمارستان علامه بهلول این روزها از شهرستان‌های دیگر نیز پذیرش برای درمان بیماران کرونایی دارد.

در زمان احداث این بیمارستان بود که دو بیمارستان ۱۵ خرداد و ۲۲ بهمن گناباد تعطیل شد تا این بیمارستان احداث شود اما وضعیت کرونا کار را بجای رساند که دانشگاه علوم پزشکی گناباد مجوز راه‌اندازی بیمارستان دوم در گناباد را گرفت و این روزها در حال احداث این بیمارستان است.

جواد باذلی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در همین زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مقدمات راه‌اندازی بیمارستان دوم گناباد در محل بیمارستان ۱۵ خرداد قدیم در حال انجام است و تجهیزات خریداری و در حال نصب آن هستیم.

وی افزود: روز گذشته قسمت دوم تجهیزات این بیمارستان به ارزش ۱۰ میلیارد تومان وارد شهرستان شده و هم اینک در حال نصب دستگاه اکسیژن‌ساز آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: آموزش همگانی برای جلوگیری از کرونا در برنامه ما قرار دارد و از سویی با تقویت بیمارستان علامه بهلول بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

باذلی با اشاره به کمک خیرین برای تجهیز بیمارستان عنوان کرد: یکی از هیئت‌های مذهبی گناباد ۸۰ درصد هزینه خرید یک دستگاه ونتیلاتور را پرداخت کرده و خیرین در حوزه‌های دیگر درمان نیز می‌توانند کمک دانشگاه کنند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه گناباد جزو پیرترین شهرهای کشور است و این بیماری بیشتر افراد مسن را تحت تاثیر قرار می‌دهد میانگین فوت کاهش دارد.

سعید محرابی رئیس بیمارستان بهلول گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: در پیک سوم کرونا متاسفانه تعداد ۱۶۰ بیمار کرونایی را در بیمارستان بستری داشتیم.ایجاد محدودیت‌ها اثرگذاری خود را داشته و با محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا ۸۰ درصد توسط مردم بیماران بستری به ۸۰ نفر کاهش یافت.

رئیس بیمارستان علامه بهلول گناباد خاطرنشان کرد: ۲۷۰ تخت فعال داریم و نسبت به آبان در پیک اخیر در حال افزایش تخت‌های آی سیو هستیم و هم اکنون تجهیزات لازم و مناسب در اختیار کادر درمان است.

وی با اشاره به خستگی کادر درمان سختی‌های کار در بخش کرونا عنوان کرد: کمبود نیروی انسانی و استخدامی داریم و کادر پرستاری نیاز مبرم ماست و طبق پروتکل‌ها برخی از بخش‌های بیمارستان هر ساعت و برخی در هر شیفت ضد عفونی می‌شود.

رئیس بیمارستان علامه بهلول گنابادی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، بخش‌های رادیولوژی بیمارستان حدود ۳۸ هزار و ۴۸۸  خدمت به بیماران ارائه کردند.

محرابی به رشد هشت هزار نفری تعداد سی تی اسکن ریه در بیمارستان بهلول اشاره و افزود: میزان کل مدالیته‌های تصویربرداری در ۱۰ ماه اخیر از ابتدای شیوع کووید ۱۹ نسبت به مورد مشابه در سال گذشته، حدود ۲۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: