پذیرش بیماران سایر شهرها عامل مهم وضعیت نارنجی گناباد است

دسته: دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 14 دی 1399
پذیرش بیماران سایر شهرها عامل مهم وضعیت نارنجی گناباد است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: پذیرش بیماران و مبتلایان شهرها و مناطق اطراف موجب افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا به نسبت جمعیت و از عوامل مهم وضعیت نارنجی این شهرستان از نظر شیوع این ویروس شده است.

دکتر جواد باذلی با بیان اینکه ۳۰ درصد موارد ابتلا و فوت شدگان ناشی از کرونا در گناباد مربوطه به بیماران غیربومی و از شهرستانهای اطراف و برخی مناطق استان خراسان جنوبی است افزود: با عنایت به وجود امکانات درمانی مناسب و بیمارستان مجهز علامه بهلول گنابادی، بسیاری از بیماران سایر نقاط برای درمان به این بیمارستان مراجعه می کنند که این مساله در افزایش تعداد بیماران و فوت شدگان در این شهرستان تاثیر بسیار داشته است.

وی ادامه داد: این موارد موجب شده است گناباد از ابتدای شیوع کرونا همواره در وضعیت قرمز قرار داشته باشد و هم اکنون که همه شهرستانهای خراسان رضوی در وضعیت زرد قرار دارند، گناباد در وضعیت نارنجی است لذا باید در تعیین وضعیت این شهرستان به این مسائل توجه شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی  گناباد گفت: علاوه بر پذیرش از سایر مناطق، جمعیت اندک گناباد موجب می شود با کمترین تغییر در تعداد بیماران بستری شده و فوت شدگان، وضعیت این شهرستان سریع تغییر کند لذا نگرانی از وضعیت شکننده شیوع این بیماری در این منطقه زیاد است.

وی با اشاره به کاهش تعداد بیماران بستری شده و فوتی های ناشی از کرونا در گناباد نسبت به ۲ ماه گذشته افزود: بدون تعامل و مشارکت مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی این وضعیت دوباره تغییر می کند لذا بهبود این وضعیت نیازمند اهتمام مردم به رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیرانه است.

دکتر باذلی ادامه داد: وجود یک بیمارستان در گناباد برای درمان بیماران کرونایی و دیگر بیماران، آرامش روانی سایر بیماران و مراجعه آنان به این بیمارستان را کاهش داده بود لذا راه‌اندازی بیمارستان دوم برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به ظرفیت ۶۴ تخت در شهر بیدخت گناباد در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: برای راه اندازی این بیمارستان تاکنون دستگاه اکسیژن ساز با هزینه ۳۰۰ میلیارد ریال خریداری و ۸۰ درصد تجهیزات مورد نیاز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین و تحویل دانشگاه علوم پزشکی گناباد شده و با تکمیل تجهیزات در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این بیمارستان خواهیم بود.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: