ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گناباد خانه می سازد

دسته: دسته‌بندی نشده , شهری
پنجشنبه - 18 دی 1399
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گناباد خانه می سازد

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان گناباد به عنوان تنها شهر زیر صد هزار نفر استان اقدام به ساخت خانه های 4 طبقه می کند.

سید عبدالله ارجاعی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه مسکن گناباد با اشاره به ساخت هشت هزار واحد در راستای طرح اقدام ملی مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت در خراسان رضوی افزود: این طرح در مناطق با جمعیت کمتر از این میزان توسط بنیاد مسکن اجرا می شود.

وی ادامه داد: روند اجرای این طرح در شهرستانهای نیشابور، سبزوار، کاشمر، قوچان و گلبهار آغاز شده ولی در گناباد با وجودی که نخستین شهری بود که این طرح در دستور کار قرار گرفت ولی تاکنون ساخت آن آغاز نشده و از نظر برنامه زمان بندی عقب‌تر است و در همه شهرها به جز نیشابور واحدهای مسکونی در قالب مجتمع‌های چهار طبقه و در نیشابور به صورت ۶ طبقه احداث می شوند.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان رضوی  گفت: محدودیتی در تخصیص منابع اعتباری و اجرای پروژه در راستای ضوابط و محدوده زمین‌های واگذاری  در گناباد وجود ندارد.

فرماندار گناباد هم با اشاره به مشکلات افزایش قیمت زمین و مسکن به دلیل کمبود زمین در بافت مسکونی برای احداث و نبود سرمایه گذار در بخش ساخت و ساز در این شهرستان گفت: اقدامات موثری در راستای طرح اقدام ملی مسکن برای کاهش کمبودهای این بخش با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دست انجام است و محدوده ۲.۴ هکتاری از اراضی دولتی برای  احداث این واحدها اختصاص یافته است.

حامد قربانی افزود: ۱۵۰ نفر تاکنون در گناباد، کاخک و بیدخت از توابع این شهرستان برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت این شهرستان از جمله بافت فرسوده و بازآفرینی شهری برای کاهش مسائل و مشکلات بخش زمین و مسکن استفاده شود و پایبند نبودن برخی پیمانکاران به تعهدات خود در اجرای طرح مسکن مهر مشکلاتی برای مردم به دنبال داشته است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: بر اساس توافق با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان رضوی این ستاد آمادگی احداث حداکثر ۳۰۰ واحد را در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در گناباد دارد.

محمد صفایی دلویی افزود: با وجودی که این ستاد تنها در شهرهای بالای یکصد هزار نفر جمعیت واحد مسکونی احداث می کند ولی با پیگیریهای انجام شده گناباد هم در فهرست برنامه آنها قرار داده شده و فرآیند لازم در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه هدف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ه) از مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن کسب سود و منفعت اقتصادی نیست، ادامه داد: باید با تعامل و هم افزایی بین بخشی روند اجرای آن را سرعت بخشید و از هر نوع کارشکنی در روند آن خودداری کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: