۲۲ شهروند گنابادی با گاز مونوکسیدکربن اخیرا مسموم شده‌اند

دسته: دسته‌بندی نشده
سه شنبه - 23 دی 1399
۲۲ شهروند گنابادی با گاز مونوکسیدکربن اخیرا مسموم شده‌اند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد به افزایش آمار مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن در این شهرستان طی فصل زمستان اشاره و بیان کرد: ظرف ۲۰ روز اخیر ۲۲ نفر از شهروندان گنابادی به همین علت مسموم شده‌اند.

دکتر امین زمانی افزود: ظرف این مدت رعایت نکردن نکات ایمنی در نصب بخاری و وسائل گازسوز سبب حوادث گازگرفتگی در شهذستان گناباد شد که بیشتر آنها در بخش کاخک رخ داده است. 

وی ادامه داد: بیشترین موارد گاز گرفتگی نیز به صورت خانوادگی بوده بطوری که دو خانواده شش نفره و یک خانواده پنج نفره همگی طی همین مدت دچار مسمومیت شدند اما با اقدام به موقع تکنسینهای فوریتهای پزشکی از خطر نجات یافتند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت:  یک خانواده شش نفره نیز در بخش کاخک دچار گاز گرفتگی شدند که با اقدام به موقع از خط مرگ رهیدند و چهار نفر سرپایی درمان شدند و دو تن دیگر که دارای وضعیت مناسبی نبودند برای اقدامات اولیه درمانی و اکسیژن تراپی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافتند. 

وی افزود: دیگر حادثه گازگرفتگی خانوادگی در این شهرستان روز ۱۳ دی ماه جاری شش نفر عضو یک خانواده را در شهر کاخک دچار گازگرفتگی کرد. 

دکتر زمانی از شهروندان خواست که با رعایت موارد ایمنی در نصب وسائل گرمایشی از بروز و تکرار این حوادث جلوگیری کنند.

شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت و ۱۶ پایگاه اورژانس و یک پایگاه اورژانس هوایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد هستند و به ترتیب در فاصله ۲۸۷ و ۲۷۸ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2832 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: