دستگیری عاملان قطع درختچه های تاغ در گناباد

دسته: دسته‌بندی نشده , کشاورزی
سه شنبه - 30 دی 1399
دستگیری عاملان قطع درختچه های تاغ در گناباد

با تلاش ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد عاملان قطع درختچه‌های تاغ جنگلی در منطقه عمرانی گناباد پس از چند روز تعقیب و گریز شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد اظهار داشت : این منطقه یکی از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی است که با قطع این درختان وضعیت منطقه بحرانی تر می شود.  

محمدرضا نخعی افزود: متخلفان که از افراد غیربومی شهرستان هستند، در چند مرحله شبانه با وسایل نقلیه عمومی به منطقه عزیمت کرده و اقدام به قطع درختچه‌ها نموده و سپس در کمترین زمان برای بارگیری محموله به محل رفته بودند بامداد امروز توسط ماموران یگان حفاظت شهرستان پس از چند روز تعقیب دستگیر و خودروی آن‌ها توقیف شد.

  وی گفت: این متخلفان در چند مرحله اقدام به قطع ۳۰۰ اصله درختچه تاغ کرده بودند که پس از دستگیری به مرجع قضایی معرفی شدند. 

  محمدرضا نخعی افزود: شهرستان گناباد ۲۳۱ هزار هکتار اراضی بیابانی دارد که تاکنون ۶۰ هزارهکتار از بیابان‌های گناباد بصورت دست کاشت با گونه‌های مقاوم بیابانی و مخصوصا تاغ با هدف احیاء اراضی و مبارزه با بیابان زایی و تثبیت شن‌های روان و جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش طوفان‌های شن و گرد و غبار جنگل کاری شده اند. 

  وی گفت: قاچاق چوب تاغ تهدید اصلی تاغزار‌های این شهرستان است که سودجویان با هدف تهیه زغال نسبت به قطع آن‌ها اقدام می‌کنند.   نخعی در پایان از ساکنان محلی درخواست نمود موارد مشکوک در تخریب و تجاوز به اراضی ملی و قطع تاغزار‌ها را به تلفن ۱۵۰۴ اطلاع دهند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2876 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: