وقتی بانک ها با صنعت گردشگری همکاری نمی کنند|پرداخت تسهیلات تسریع شود

دسته: گردشگری
یکشنبه - 19 بهمن 1399
وقتی بانک ها با صنعت گردشگری همکاری نمی کنند|پرداخت تسهیلات تسریع شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گناباد گفت:متاسفانه علی رغم ابلاغ بانک مرکزی و استانداری خراسان رضوی همچنان برخی از بانک ها در سطح شهرستان همکاری لازم را ندارند به طوریکه متقاضیان مجبور به تغییر بانک خود هستند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گناباد در گفتگو با پایگاه خبری گناباد گفت: تاکنون ۲۰ پرونده تاسیسات‌گردشگری شهرستان برای دریافت تسهیلات جبران خسارت کرونا به بانک‌ها معرفی شده است و به ۲۵ درصد از این متقاضیان وام پرداخت شد.

علیرضا شناسایی گفت: تاسیسات‌ گردشگری شهرستان گناباد به‌دلیل شیوع ویروس‌ کرونا دچار آسیب‌های جدی شدند به طوریکه در حال حاضر تعدادی تعطیل و بقیه با حداقل ظرفیت مشغول به کار هستند.

وی با تأکید بر لزوم همکاری موثر بانک ها برای پرداخت تسهیلات، متاسفانه علی رغم ابلاغ بانک مرکزی و استانداری خراسان رضوی همچنان برخی از بانک ها در سطح شهرستان همکاری لازم را ندارند به طوریکه متقاضیان مجبور به تغییر بانک خود هستند.

وی بر تسریع در پرداخت تسهیلات توسط بانک‌های شهرستان گناباد تاکید و اضافه کرد: فعالیت بیشتر تاسیسات ‌گردشگری شهرستان متوقف شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: از مجموع ۲۰ پرونده معرفی شده به بانک تاکنون فقط ۵ واحد موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ ۴۰۰۰ میلیون ریال گردیده اند.
وی اضافه نمود در مرحله اول تسهیلات کرونا نیز تنها ۶ واحد توانستند به میزان ۱۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات اخذ نمایند.

بر اساس مصوبه اعلامی توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استانداران، بسته حمایتی از حوزه گردشگری شامل امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت‌شده تا پایان سال ۹۹، تمدید مهلت پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی سال ۹۹، امهال هزینه‌های آب، برق و گاز، امهال هزینه‌های مالیاتی سررسید سال ۹۹ تا پایان سال جاری و تسهیلات‌ بانکی بنگاه‌محور با کارمزد ۱۲ درصد و دوره تنفس ۶ماهه است.

در شهرستان گناباد ۱۱ اقامتگاه بوم‎گردی، ۴ هتل ،۲ دفتر خدمات مسافرتی، ۳ رستوران بین‌راهی دارای پروانه بهره برداری فعال است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2876 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: