فرماندار گناباد عنوان کرد،مادران شهدا بصیرترین افرادند

دسته: فرهنگي
دوشنبه - 20 بهمن 1399
مادران شهدا بصیرترین افرادند

فرماندار گناباد گفت:مادران شهدا بصیرترین افرادند و بالاترین مصداق آنانند، مادرانی که فرزندانشان را به‌دست خویش راهی جبهه‌ها کردند، شاهدانی بی‌‌ادعا و نزد پروردگارشان مأجورند.

حامد قربانی فرماندار شهرستان در دیدار با خانواده شهدا خطاب به مادر دو شهید ابراهیمی گفت: مادران شهدا بصیرترین افرادند و بالاترین مصداق آنانند، مادرانی که فرزندانشان را به‌دست خویش راهی جبهه‌ها کردند، شاهدانی بی‌‌ادعا و نزد پروردگارشان مأجورند، مادران شهدا با خدا معامله کردند و قطعاً اجر شهید‌پروری کمتر از شهادت نیست.
در این دیدار حجه الاسلام  حسن صادقی نسب امام جمعه، قربانی فرمانده نیروی انتظامی  و تنی چند از همکاران بنیاد و فرمانداری نیز حضور داشتند.

محمد شهابی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گناباد نیز دیدار با مادران شهدا «احمد و محمد ابراهیمی»، «محمد حسین بقایی» و «غلامحسین راهواره» ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: اگر شهیدان ما با تأسی از اعمال و رفتار امام حسین(ع) درس فداکاری و وفاداری و از خودگذشتگی و شجاعت و شهامت آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رساندند و در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام جانفشانی کردند و حماسه‌ای جاوید آفریدند، بی‌شک آموزگاری داشته‌اند به ‌نام «مادر» که در دامان پرمهر او و در کلاس درس او، به این مقام رسیدند.
وی افزود: مادران و همسران شهدا، الگوی صبر، مقاومت و ایستادگی بوده و یادگاران گهرباری هستند که همواره شایسته تقدیر و سپاسگزاری‌ جامعه بوده و خواهند بود.  

داشتن پرونده ۳۳۱ شهید، ۹۰۹ جانباز و ۲۶ آزاده در سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

ردیفنام و نام خانوادگی ایثارگرتاریخ تولدتاریخ شهادتمنطقه عملیاتی
۱احمد ابراهیمی۱۳۴۱/۰۶/۲۷۱۳۶۳/۱۱/۱۷ سومار
۲محمد ابراهیمی۱۳۴۳/۰۴/۲۷۱۳۶۵/۰۲/۲۵حاج عمران
۳محمدحسین بقایی۱۳۲۴/۰۲/۰۵۱۳۵۷/۱۱/۲۵ماموریت در صداو سیما
۴غلامحسین راهواره۱۳۴۷/۰۵/۰۷۱۳۶۵/۱۰/۲۴شلمچه

نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2944 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: